Üzerlik tohumu – dar vienas stebuklas, kurį reikia parvežti iš Turkijos

Üzerlik tohumu – liūdesio sėklos arba mandrai išsireiškus peganum harmala. Mūsiškai tai būtų tikrasis peganas. Augalas paplitęs Šiaurės Amerikoje, Pietų Europoje, Šiaurės Afrikoje ir Pietų Azijoje. Naudojamos augalo sėklos kaip prieskonis, iš jų spaudžiamas aliejus, taip pat buvo gaminami raudoni dažai siūlams dažyti. Iš šio augalo sėklų pagaminti preparatai yra naudojami tiek liaudies, tiek tradicinėje medicinoje.

Turkijoje galima gauti ne tik paprastų sėklų, bet ir arbatos. Tikrojo pegano sėklos yra naudojamos kaip smilkalai atsikratyti bloga energija ir pritraukti gerą. Anatolijos kultūroje jau nuo seno jos naudojamos (kaip smilkalai) nuo blogos akies – nužiūrėjimo. Augalas ir sėklos gali būti naudojamos ir dažų gamybai. Atlikti tyrimai parodė, kad augalas veikia centrinę nervų sistemą ir gali būti naudojamas kariaujant su depresija. Kaip ir visi augalai taip ir šis turi būti naudojamas atsargiai ir su saiku. Nereikia nei persiryti, nei persismilkyti, kad neatsidurti finišo tiesiojoje pas Abraomą ar pas šv. Petrą prie durų per anksti. Kaip bebūtų, tyrinėjant smilkymo metu skleidžiamus dūmus, buvo pastebėtos gerosios savybės (antibakterinės, antipelėsinės, išbaidė parazitų). Prie “stebuklingų“ savybių galima priskirti juosmens ir galvos skausmo slopinimą, akių stiprinimą, nervų raminimą ir isterijos mažinimą. Ruošiama arbata turi būti silpna. Arbatos negalima vartoti dažnai ar ilgą laiką. Nenusigydom ponai ir ponios. Taigi geriausia pirkti arbatos pakelius ar fasuotas sėklas ir žiūrėti vartojimo instrukcijas, nes gal jums apskritai nerekomenduojama vartoti sėklų ar arbatos apart dažų gamybai ar karoliukams verti.

Beje kalbant apie karoliukus, šio augalo sėklos naudojamos ir dekoratyviniais tikslais. Nuo to viskas ir prasidėjo kai kaime paklausiau iš ko yra pagaminta sienos dekoracija. Taigi tai yra ir sienos puošmena, ir tuo pačiu apsauga nuo blogos akies. Turkijoje gyvavo tradicija atėjus svečiui į namus smilkyti tikrojo pegano sėklas.


1 mintis apie “Üzerlik tohumu – dar vienas stebuklas, kurį reikia parvežti iš Turkijos

Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.