APIE MANE

Esu Margiris. Mano gyvenimas, tai kūryba. Tačiau aš nekuriu eilių, netapau, bet kuriu keliones sau ir kitiems.

Intensyvus keliavimas dirbant prasidėjo 2003 m. Pirmoji šalis buvo Turkija. Visas laisvalaikis buvo skiriamas kuo artimiau susipažinti su šalimi ir jos kultūra, istorija, gamta, žmonėmis. Tai be galo turtinga, įdomi ir graži šalis. Tai ir tapo pirmuoju artimu susipažinimu su Artimaisiais Rytais, Viduržemio jūros regionu. Toliau sekė tokia šalis kaip Egiptas. Vėlgi pirmos dienos šioje šalyje, girdėjus prieš tai tik padrikus atsiliepimus ir žinant istoriją. Istorija tai tik dalis to kas čia yra. Taip akiratis pradedant nuo kurorto plėtėsi vis labiau į šalies ne tik teritorijos, bet ir gyvenimo gilumą. Kaskart naujas regionas, miestas. Net ir keliaujant su grupe, regis jau pažįstamoje vietoje, gali rasti kažką naujo.

Bėgant mėnesiams dvi šalis jau pakeitė trys, vėliau keturios. Iš pradžių, dirbant Sinajaus pusiasalyje, išvykos į Izraelį buvo trumpos ir tarsi žvalgytuvės, kurios kaskart užtrukdavo ilgiau nes kėlė smalsumą. Pažinimo troškimas stūmė vis toliau, tačiau turbūt dar buvo tam per anksti ir atsirado netikėta pažintis su Tunisu. Deja, tai buvo tik keletas trumpų pavasario ir vasaros mėnesių. Viduržemio jūros salos Maljorka ir Kipras paįvairino kelionių peizažą.

Taip pamažu tarsi verpetas į save įtraukė Egiptas. Buvimas neišvykstant tapo vis ilgesnis, kol nuo kelių mėnesių jau trukdavo iki metų. Noras ir siekimas pamatyti kuo daugiau ne tik, kad neblėso, bet su kiekviena diena vis augo ir stiprėjo. Patys įvairiausi miestai: Kairas, Aleksandrija, Fajumas, Luksoras, Asuanas. Nesuskaičiuojamos senovės šventyklos, vienuolynai, bažnyčios, senosios mečetės, atokiausi miesteliai ir kaimai. Tačiau bene didžiausias įspūdis ir trauka atsirado dykumai. Taip prasidėjo mano ilga kelionė per dykumą. Išvykos į dykumos gilumą tapo vis ilgesnės ir tolimesnės. Ko negali pasiekti automobiliu gali pasiekti jodamas kupranugariu arba tiesiog pėsčiomis.

Tačiau greitu laiku net Egipto dykumos pasidarė per mažai ir susipažinau dar plačiau su Izraeliu, Palestina, Jordanija. Ne be reikalo yra sakoma “kuo giliau į mišką tuo daugiau medžių”. Prasidėjo dažni vizitai į Jordaniją, keliavimas po Izraelį ir Palestiną, o galiausiai ir darbas ten.

Visi šie įspūdžiai ir patirtis susidėjo į daugybės spalvų paletę. Belieka imti į rankas teptuką ir piešti, bei spalvomis dalintis su kitais. Daug šių įspūdžių sudėjau į pasakojimus apie darbo metus Egipte ir Turkijoje.

Šiuo metu gyvenu Turkijoje, esu laisvai samdomas gidas (freelancer) ir taip pat kelionių agentas. Aktyviai dirbu su nestandartiniais bei individualiais turais ir medicininio turizmo srityje Turkijoje. Daugiau informacijos apie Medicininį turizmą rasite mano svetainėje. Galiu užsakyti viešbučius ar pervežimo paslaugas beveik visame pasaulyje ir tai gali būti pigiau, nei užsakyti žymiausiose viešbučių rezervavimo svetainėse. Remdamasis ne vienerių metų patirtimi sudarau kelionių maršrutus grupėms ir pavieniams asmenims (daugiausia Turkijoje, Egipte ir labiau nestandartinio pobūdžio). Turkija traukia tarsi magnetas daugeliu dalykų: gamta, jūra, virtuve, kultūra, žmonėmis, istorija. Čia jau keletą metų dirbdamas medicininio turizmo srityje, esu užmezgęs nemažai ryšių bei dirbu ne tik su klinikomis, bet taip pat medicininio asistavimo kompanijomis. Mano svetainėje galite rasti informaciją ir apie įvairaus pobūdžio individualius turus (pažintiniai turai, kultūriniai ir istoriniai turai, žygiai, kopimas į kalnus, komandos stiprinimo ir mokymų kelionės ir t.t.) Organizuojant turus ir ekskursijas dirbu su kelionių organizatoriumi Yesido Travel (Licencijos numeris 9473). Mano kelionių agento veikla yra įteisinta kelionių agento licencija KA-56, išduota VVTAT. Sąrašą galite patikrinti paspaudę nuorodą.
Nuo 2022 m. rugpjūčio mėnesio prisijungiau prie Baltic Travel Service komandos. Šiuo metu galiu jums pasiūlyti šių kelionių operatorių produktus: Coral Travel, Join Up, Novaturas, Tez Tour, Anex Tour, Itaka.

2018 metų vasario 24 dieną oficialiai tapau Turkijos lietuvių bendruomenės nariu ir vasario 25 dieną bendruomenės valdybos nariu. Nuo 2019 metų vasario mėnesio iki 2021 balandžio mėnesio buvau Turkijos lietuvių bendruomenės pirmininkas.

3 mintys apie “APIE MANE

 1. Kelevote po Izraeli ir Palestina, idomu ka vadinate Palestina< Janina Ramala ar Gazos sektoriu. Kiek zinau is Istorijos visa ta teritorija buvo is pradziu Romenu, o jau zymiai veliau Britu vadinama Palestina, O mano isvardintos teritorijos yra Izraelio teritorija (Isskyrus gazos ruoza) kurioje gyvena daugumoje arabai ir ultra religingi zydai. Manau, kaip zmogus keliaujantis ir ten buves, turetumete tai zinoti..

  Patinka

  1. Palestina aš vadinu Vakarų Kranto ir Gazos ruožo teritorijas. Tai būtų mano atsakymas į Jūsų klausimą. O priekaištai ką turėčiau žinoti manau yra ne vietoje. Nes ir Lietuvos teritorija ir priklausomybė bėgant laikui keitėsi, todėl būtų galima ginčytis be galo ir be krašto.

   Patinka

  2. Reiktu pasigilinti į istoriją ponui Alexui. Žydų žemę šias teritorijas vadinti, tai tas pats kaip reikalauti Lietuvai grąžinti žemę iki pat juodosios jūros.

   Paspaudė "Patinka": 1 person

Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.