Likijos kelias Turkijoje

Tai vienas populiariausių maršrutų trekingo mėgėjų tarpe. Beje tai yra viena žinomiausių trasų pasaulyje. Likijos kelias – istorinis kažkada buvusio prekybos kelio, ėjusio nuo Fetijos iki Antalijos, pavadinimas.

Leisdamiesi į šį žygį, galite ne tik tyrinėti jūros pakrantę, bet ir grožėtis ja. Eidami sutiksite nedideliuose kaimeliuose gyvenančius žmones. Gyvensite akmeniniuose namuose, bungaluose ar nedideliuose pansionuose. Taip pat galima gyventi palapinėse, tačiau tokiu atveju visą žygio mantą reiktų neštis ant savo kupros. Keliaujant Likijos keliu nuotraukose įamžinsite gamtą, gėles, gyvūnus ir plaukiosite pasislėpusiose žydros jūros įlankėlėse. Paprastai yra naudojamasi žygius organizuojančių agentūrų pagalba, nes tokiu atveju didelę dalį daiktų iš viešbučio į viešbutį perveža jų transportas. Dažniausiai šis kelias, kuris tęsiasi virš 500 km, yra įvardijamas kaip vidutinio sunkumo ir sunkesnis.

1999 metais Likijos kelio maršrutą raudonai baltais dažais sužymėjo istorijos mėgėja Kate Clow. Visas kelias paprastai įveikiamas per 40 dienų, tačiau retas kuris eina visą kelią ir paprastai organizuojami žygiai tam tikromis atkarpomis. Prieš porą metų teko įveikti keliolikos kilometrų atkarpą prie Adrasano kaimelio ir Simenos antikinio miesto griuvėsių. Šiemet viliuosi penkių dienų žygio metu įveikti dar vieną atkarpą nuo Oludenizo iki Saribelen kaimelio.

Einant šiuo keliu galima aplankyti daug Likijos antikinių miestų, kurių vieni išlikę geriau, kitų praktiškai nėra akmens ant akmens. Tai nėra kelionė, į kurią vykstama šiaip ekspromtu, nes reikia gana rimtai pasiruošti: visų pirma fiziškai, nes pakankamai ėjimo, kopimo ir lipimo arleidimosi, o taip pat būti pasiruošus ir su savimi turėti svarbiausius daiktus. Ne visuomet čia yra parduotuvės, ne visuomet yra vaistinės. Geras pusiau laukinis žygis gamtos apsuptyje. Vertinant oro sąlygas geriausi mėnesiai įveikti Likijos kelią yra: kovas, balandis, spalis ir lapkritis. Norintiems maudytis jūroje dar galima kabinti gegužę ir rugsėjį, tačiau reiktų nepamiršti, kad tuomet oras bus karštesnis.

Kaip ir pirmą Likijos kelio dalį, taip ir šią turėčiau įveikti drauge su Turnuva Travel – Yesido.

Galite atsisiųsti Likijos kelio aplikaciją į savo telefonus ir naudotis ja.

Turkijoje tai nėra vienintelis trekingo kelias. Taip pat yra vienas ilgiausių piligriminių kelių – šv. Pauliaus kelias, kuris tęsiasi taip pat apie 500 km, buvo taip pat tyrinėtas ir sužymėtas tos pačios moters – Kate Clow raudonai baltais žymekliais. Šiam keliui numatytos 27 žygio dienos ir tęsiasi jis nuo Perge antikinio miesto iki Yalvaç prie Eğirdir ežero. Šio kelio teko įveikti kol kas tik keletą kilometrų.

Yra labai įdomi ir informatyvi Turkijos kultūrinių kelių bendruomenės interneto svetainė .

Jei esate pavieniai asmenys ar grupės keliavimo pėsčiomis entuziastų, tai dėl specialių kelionių organizavimo čia, Turkijoje galite kreiptis į mane. Drauge su profesionalų komanda ir licenzijuotomis kompanijomis organizuosime jums ilgesnes ar trumpesnes keliones ir žygius.


1 mintis apie “Likijos kelias Turkijoje

Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.