Ką verta pirkti kelionių metu. Pirma dalis

Dažniausiai ne tik kylantis klausimas, bet ir užduodamas gidams yra “ką pirkti ir parsivežti į namus“. Regis, šiuo metu jau visko galima gauti beveik kiekvienoje parduotuvėje ar užsisakyti internetu neatsikeliant nuo sofos. Jei anksčiau kelionės buvo kažkas nepasiekiamo ar bent jau ne visiems, tai lauktuvių kiekvieną kartą veždavome daugiau nei asmeninių daiktų. Akys plačios ir piniginė pati atsiveria. Lauktuvių laukiančių tiek ir tokių kaip alkanų paukščiukų lizde su atvirais snapais. Jei neparveši lauktuvių, tai užklyks iki išprotėjimo. Dabar keliaujame įvairiais atstumais vis daugiau ir “partempti“ (nes panešti ne visada ir gaunasi) kalną lauktuvių poreikis vis mažėja. Apsiribojame skanėstais, magnetukais, smulkmenomis arba kokiomis smulkmenomis į kolekciją. Taip ir keliauja tame pačiame Kinijos fabrike pagaminti magnetukai už panašias kainas. Tik vienur pavaizduotas Eifelio bokštas, o kitur piramidės arba dramblys – priklausomai nuo šalies. Vis daugiau norinčių parsivežti kažką ypatingo, autentiško, naudingo. Taigi galiu pasidalinti patirtimi ką būtų galima parsivežti keliaujant dviejose lietuvaičių gausiai lankomose šalyse Turkijoje ir Egipte. Pats gyvenu Turkijoje ir daugiausia dirbu su pažintiniais turais, tačiau retsykiais grįžtu ir į Egiptą (ten buvau praleidęs nemažai metų). Taigi, šį kartą apie aliejų. Aliejų yra daug ir įvairių, taip pat įvairios kokybės, bet vienas aliejus dažnai įvardijamas kaip panacėja nuo visų ligų yra juodgrūdės aliejus. Dažna kol pats žmogus neišbandai, tai būna sunku patikėti. Reklama ir tiek. Juodgrūdės aliejų pats išbandžiau prieš keletą metų. Tai buvo streso kupini metai, kai bankrutavo ne viena įmonė, kurioje dirbau ir ant kojos atsirado žaizda nuo paprasčiausiai nepatogių batų – nutrynė. Ta žaizda negijo ilgą laiką nors vartojau įvairius vaistus tiek tabletėmis, tiek tepalus. Lyg ir pagyja, tačiau vėl atsinaujina. Tai tęsėsi mėnesį ir daugiau, negalėjau avėti normalios avalynės. Na priežastis lyg ir aiški – stresas ir nusilpęs imunitetas. Tuomet pažįstama rekomendavo juodgrūdės aliejų (tuo metu ji dirbo aliejų parduotuvėje), vartojant kaip tepalą ant žaizdos. Patiklumo buvo nedaug, tačiau po geros savaitės žaizda užsitraukė ir dabar likę tik nežymūs randai. Taigi patyriau savo kailiu. Šis aliejus nėra labai retas ar be galo sunkiai gaunamas, tačiau visuomet reikia žiūrėti aliejaus kokybę ir, kad tai būtų šalto spaudimo. Aš asmeniškai atradau šį aliejų pažintinių turų metu, kai nakvojame šalia Pamukalės esančiame Karahayıt miestelyje. Viena kaimelio gatvelė yra turgelis su tekstilės gaminiais (juokingos kainos), maistais, vaisiais ir t.t. Ir ramiai sau vienoje natūralų muilą turinčioje parduotuvėlėje spaudžiamas šis aliejus. Žinoma jo būna ir kitur, tačiau kam mokėti už žymesnius pavadinimus, mandresnius buteliukus. Egipte iš naujo šį aliejų atradau keliaudamas kruizais Nilo upe – Asuane. Regis eilinė kvapiųjų aliejų parduotuvė, tačiau nedaugelis jų turi būtent šio aliejaus.

Taigi, vienas iš naudingų dalykų, kurį galima parsivežti yra naudingas jūsų sveikatai. Nereikia vartoti jo kaip pakliuvo nes kas padeda gali ir lengvai pakenkti. Lietuvoje netradicinė medicina nėra įteisinta, tačiau galima rasti specialistų ir su jais pasitarti. Yra informacijos ir internete. Keletas nuorodų apačioje.

https://biomed.lt/lt/straipsniai/198_Juodgrūdės-aliejus–vaistas-nuo-visų-ligų.html

http://www.jogosmityba.lt/index.php?id=99

https://www.ajurveda24.lt/aliejai-ghi-sviestas/1206-juodgrudziu-kalonji-juoduju-indisku-kmynu-aliejus-arvins-100ml-8906009650029.html

 


Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.