Kelionė į Meis salą – galimybė būnant Turkijoje aplankyti Graikiją

Dažniausiai būnant Turkijoje ir norint aplankyti Graikiją yra renkamasi Egėjo jūros regionai. Būnant Izmiro miesto apylinkėse net nereikia keliauti į salas, nes galima apsistoti Alačati arba Češmėje. Čia graikiškų vaizdų daugiau nei turkiškų. Iš Kušadasio ranka pasiekiama Samas sala. Iš Bodrumo paprasta nuvykti iki Koso salos, o iš Marmario iki Rodo salos. Ką daryti tiems, kad atostogauja Antalijos regiono Kemero pusėje? Čia palyginus netoli – Viduržemio jūros pakrantės vingiuose slepiasi Meis sala, kuri graikų vadinama Kastelorizo. Visa diena bus kupina malonių įspūdžių. Žinoma reikia pavažiuoti ir serpentinais, ir atsikelti anksčiau, tačiau tikrai verta. Pirmiausia atvyksite iki Kaš miestelio, kuris išsidėstęs kalno šlaite. Pats Kaš miestelis gerokai skiriasi nuo Antalijos regiono kurortų, nes čia nėra milžiniškų viešbučių, siauros gatvelės, tačiau šį kartą juk ne apie tai. Iš Kaš po pasų kontrolės laivu plauksite iki Kastelorizo salos – nedidelės, tarsi miniatiūrinės Graikijos. Čia plazdena Graikijos vėliavos, pasitinka graikų pasieniečiai – tik pusvalandis plaukimo ir jūs jau Graikijoje. Gyventojų čia nėra daug ir didžioji dalis namų išsibarstę pakrantėje, kur gausu kavinių ir restoranėlių, siūlančių jūros gėrybes ir kitus graikiškos virtuvės patiekalus. Apsilankymas saloje tuo neapsiriboja, nes už nedidelį papildomą mokestį jūs laiveliu būsite nuplukdyti iki Žydrosios grotos, į kurią, beje, įplauksime mažomis valtelėmis ir atsisėdę ant valtelės grindų. Žvelgiant iš išorės į uolas net nesitiki, kad viduje gali būti toks vaizdas. Norintys gali ir išsimaudyti grotos viduje.

Po viso pasiplaukiojimo ir trumpo pasivaikščiojimo saloje išmėginkite virtuvę – tiesiog sėdėdami nedideliame uoste kai šalia bangos plaka krantinę. Ir tai dar ne viskas, nes čia galima išvysti didžiuosius Caretta Caretta vėžlius. Čia jie tarsi prijaukinti, nes ne tik išnyra į vandens paviršių įkvėpti oro, bet ir rūsčiai nužvelgia jus. Nepaleiskite iš rankų fotoaparatų.

Grįšite gerokai po pietų į Kašą ir tada keliausite atgal į viešbučius.

Šiandien man buvo smagu keliauti kartu su Greta iš Novaturo. Tikrai rekomenduoju rinktis šią ekskursiją. Smagu, pažintis su Graikija, graikiška virtuvė ir gražūs vaizdai. Gal susigundysite aplankyti ir daugiau dievų krašto salų. Pažinti šalis plačiau užkrečia ne tik pamatyti vaizdai, bet ir žmonės.

Žydrosios grotos nuotraukos yra darytos Gretos.

 


Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.