Savarankiškai aplankykite du įspūdingus antikinius miestus šalia Antalijos

Mėgstantiems savarankiškai tyrinėti apylinkes, Antalijos provincijoje gausus ne tik gamtos objektų pasirinkimas, bet ir yra keletas dėmesio vertų istorinių objektų. Šioms išvykoms jau reikės nuomoto automobilio, nes visuomeniniu transportu ar pėstute jų pasiekti nepavyktų.
Atostogaujantys tarp Beleko ir Alanijos gali aplankyti Perge antikinį miestą ir Aspendos antikinį teatrą. Šie objektai arčiausiai Beleke esančių viešbučių, tačiau turint automobilį juk keliasdešimt kilometrų ne tiek ir svarbu. Antikiniame Perge mieste galėsite išvysti stadioną, romėniškąsias pirtis, agorą, fontanus. Plotas nemažas, todėl būkite pasiruošę ne tik kameras nuotraukoms, bet ir kepures nuo saulės, saulės kremus ir patogią avalynę. Tos pačios išvykos metu galite nuvykti ir iki antikinio Aspendos teatro. Tai vienas geriausiai išlikusių teatrų, kuriame ligšiol vyksta įvairūs pasirodymai ir festivaliai (pvz. operos ir baleto festivalis rugsėjo mėnesį). Čia puiki akustika.
Apsistojusiems Sidės regione ir nenorintiems sukti daug kilometrų, visiškai netoli yra Seleukėjos (Lyrbe) antikinis miestas. Tai nėra labai sukultūrinta vieta su parduotuvėmis ir kavinėmis. Pirmaisiais atradėjais nepasijusite, tačiau trumpai išvykai tiks. Tuo pačiu galėsite nuvažiuoti iki Manavgato krioklio. Visai po ranka ir Sidės senamiestis pajūry.
Atostogaujantiems tarp Antalijos (įskaitant ir patį miestą) ir Tekirovos visai netoli yra Termessos antikinis miestas. Šis miestas buvo pastatytas ant aukšto kalno, jo link veda serpentinų kelias. Vykstantiems čia savarankiškai reikėtų turėti omeny keletą svarbių detalių: į kalną kilsite serpentinais, prie antikinio miesto nėra jokių paruotuvių ar kavinių (būtina pasirūpinti vandeniu iš anksto), reikalinga labai patogi avalynė, nes į patį miestą kilsite akmenuotais takais. Nemėgstantiems lipti į statoką kalną ar negalintiems to daryti, čia važiuoti nerekomenduoju. Vienok atvykę ras vieną įdomiausių vietų, nes antikinio miesto griuvėsiai skęsta krūmų ir medžių apsuptyje. Antikinis teatras pastatytas ant kalno šlaito ir nuo jo atsiveria nepakartojami vaizdai. Ypač čia reikia žiūrėti ir aplinkui ir po kojomis tuo pat metu, kad nenusisukti sprando. Kylant vienu šlaitu, o leidžiantis kitu, galima rasti senąsias kapavietes uolose, o prie automobilių parkavimo aikštelės nemenką nekropolį su sarkofagais. Pačiam miestui reikėtų planuoti ne mažiau kaip keletą valandų. Jeigu vienu šūviu norėtumėt patiesti du zuikius, tai galite nuvažiuoti iki Giuvero skardžio prie Antalijos.
Atvykusiems atostogų į Alanijos kurortą, visai netoli nuvažiuoti iki Sideros antikinio miesto griuvėsių. Čia nuo kalno atsiveria vaizdai į jūrą ir į Alanijos miestą. Dar tą pačia dieną galėsite nuvažiuoti ir iki Dim stalaktitų ir stalagmitų olos.
Planuojantiems nuomotis automobilį Antalijos provincijoje ir juo keliauti savarankiškai, reikėtų įvertinti ne tik eismo intensyvumą miestuose, bet ir vairavimo kultūros ypatumus, dažnai kelių eismo taisyklių nepaisymą.


Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.