Kokią valiutą vežtis keliaujant į Turkiją

Tai bene dažniausiai užduodamas klausimas prieš vykstant į Turkiją ar domintis kelionėmis joje. Turkijos valiuta yra turkiškoji lira. Šio teksto rašymo metu kursas, lyginant su euru, yra 1 euras = 16 lirų. Kadangi parduotuvėse (ne turgaus tipo esančiose kurortuose) kainos nurodytos liromis, tai nesunku paskaičiuoti kiek tai gaunasi eurais. Tęsiasi valiutos kritimo procesas, nors ir stabtelėjęs, tačiau kainos atvykusiems yra dažniausiai labai geros.
Pirmas patarimas – nekeisti pinigų į turkiškas liras iki atvykstant bankuose ar valiutos keityklose. Mėgstantiems pasikeisti į vietinę valiutą Revolut aplikacijose, tai galima padaryti ir atvykus bei apsižiūrėjus norimus pirkinius parduotuvėse. Bevielio interneto ryšys yra daug kur.
Antras patarimas – pinigus į liras keisti atvykus į Turkiją, tačiau tik nedidelę sumą smulkioms išlaidoms. Tai gali būti išlaidos viešajam transportui, smulkiems pirkiniams (vanduo ar nedideli užkandžiai) parduotuvėlėse, užkandžiams gatvių kioskeliuose.
Trečias patarimas – daugelyje vietų, net ir atokiausiose Turkijos vietose, galima atsiskaityti kortelėmis. Labai retas atvejis, kad atsiskaitant parduotuvėje kortele, yra prašoma didesnė suma (prekybininkai nenori prarasti už atsiskaitymą kortele imamo mokesčio). Dabar tai jau yra retas reiškinys. Atsiskaityti daugelyje vietų galima bekontakčiu būdu, todėl iš anksto banko nustatymuose galite aktyvuoti šią funkciją bei nustatyti atsiskaitymo bekontakčiu būdu ribas. Kai kuriuose didmiesčiuose už važiavimą viešuoju transportu taip pat galite atsiskaityti bekontakte banko kortele.
Ketvirtas patarimas. Jei planuojate stambesnius pirkinius odos ar aukso parduotuvėse, tuomet galite turėti didesnę sumą grynais pinigais (eurų, JAV dolerių ar Anglijos svarų), tačiau tik tokiu atveju jei nenorite viso atsiskaitymo atlikti kortele ar yra nustatyti limitai ir nenorite jų keisti.
Penktas patarimas. Veždamiesi užsienio valiutą, turėkite ir smulkesnių kupiūrų, nes daugelyje standartinių parduotuvių (pvz. prekybos centruose) grąža bus atiduota turkiškomis liromis. Jei tarsitės dėl taksi paslaugų užsienio valiuta (nors iš tiesų taksistai turi jungti taksometrus), tuomet taip pat reikės smulkesnių kupiūrų.
Šeštas patarimas. Atsiskaitymas už papildomas pramogas, išvykas ir ekskursijas taip pat dažniausiai vykdomas grynais pinigais, todėl turėkite grynų pinigų jei ruošiatės būti ne tik viešbutyje ar parduotuvėse.

Visos šios rekomendacijos tinka keliaujantiems ne tik kurortinėse vietovėse, bet ir prisijungusiems prie pažintinių turų ar savarankiškai.


1 mintis apie “Kokią valiutą vežtis keliaujant į Turkiją

Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.