Aukojimo šventė islamo pasaulyje – Kurban Bayram arba Eid ul Adha

Ši aukojimo šventė užbaigia kasmet vykstantį piligrimystės kelionių į Meką periodą. Musulmonai bent kartą gyvenime turėtų aplankyti šventąjį miestą Meką (Saudo Arabijoje) ir ši kelionė vadinama Hadžu.

Kokia šios šventės reikšmė ir prasmė?

Ibrahimui sapne Dievas liepė paaukoti savo sūnų Ismailą kaip tikėjimo įrodymą. Ibrahimas darė kaip buvo lieptas ir prieš pat paaukojant sūnus staiga buvo pakeistas avinėliu (šventės simbolis yra aukojamas avinėlis, nors aukoti galima ir kitus gyvūnus). Šiais metais šventė prasideda rugpjūčio vienuoliktą dieną arba dešimtąją Dhu al Hijjah dieną. Paprastai šventė tęsiasi tris dienas ir jos metu rengiamasi geriausiais rūbais, pasipuošiama. Aukojimo šventės tikslas yra aukoti: maistą, pinigus. Daugely islamiškų šalių kelias dienas iki šventės galima matyti daug gyvulių garduose, kurie skirti specialiai aukojimo šventei. Po gyvulių paskerdimo jų mėsa dalinama į tris lygias dalis, kurios skirtos šeimai, artimiesiems ir nepasiturintiems. Šiandien yra nemažai žmonių gyvenančių miestuose ir paskerdus gyvulius mėsos būtų per daug, todėl vis daugiau žmonių renkasi aukojimą kita forma – pinigų aukojimą įvairioms organizacijoms. Tai gali būti sergantiems vaikams, sergančioms moterims, moterų rėmimo organizacijoms ir t.t. Tuomet auka netampa beprasmė.

Tokias pat istorijas galima rasti ne tik islamo, bet ir krikščionybės ar judėjų pasakojimuose kai Abraomui buvo liepta paaukoti sūnų Izaoką.

Šventė trunka tris dienas. Esantys Turkijoje švenčiančius galite pasveikinti Kurban Bayrami Mübarek olsun

 


Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.