Jei norite keliauti kitaip ir pamatyti daugiau, tuomet paskaitykite

Daugelis į Turkiją atvyksta pasivartalioti paplūdimyje, degintis prie baseino, mirkti baseine ar būti bare. Kartais išvykstama į ekskursijas ar trumpam į kurortą. Taip pat nemažai žmonių susidarę nuomonę, kad Turkijoje nėra ką pamatyti arba visa tai yra labai toli. Ir iš tiesų Turkija yra didelė ir įvairi šalis, atstumai nėra maži, tačiau ne iki visų gražių ar lankytinų vietų yra didelis atstumas.

Pakalbėkime ką galima nuveikti atvykus į populiariausią regioną – Antaliją, tačiau neplaukiant su masėmis į didžiuosius viešbučius. Pirmiausia galima rinktis viešbučius pačiame Antalijos centre, geriau senamiestyje, o dar geriau boutique klasės viešbučius. Šie viešbučiai yra daugiausia pačiame senamiestyje, įrengti senuosiuose namuose ir neretai viduje būna senojo stiliaus interjeras. Kai kuriuose būna nedideli baseinai, kavinukės. Gyvendami čia galėsite ramiai vaikščioti siauromis senamiesčio gatvelėmis, sėdėti kavinėse ir restoranuose, vakare baruose. Tačiau nebūtina vsą laiką leisti tik senamiestyje. Iš čia patogus susisiekimas su visu miestu, taip pat autobusų stotimi ir oro uostu, todėl atvykus į Antalijos oro uostą, iš pirmojo terminalo tramvajumi nuvyksite iki pat centro. Tramvajumi arba miesto autobusu galite pasiekti centrą ir iš autobusų stoties. Jei nuomositės automobilį, tuomet galite nuvykti į netoliese esančias lankytinas vietas: Termesos antikinį miestą, Sidė senamiestį, Giojniuko kanjoną, Faselio antikinį miestą, Aspendos antikinį teatrą. Gerais suplanavę laiką galėsite nuvažiuoti ir toliau – iki Pamukalės ir Kapadokijos, Adrasano. Pėsčiomis galima nueiti iki Antalijos archeologijos muziejaus. Kadangi viešbučiai yra centre, tai galima sėkmingai užsisakyti viešbučius trumpesniam nei savaitės laikotarpiui, nes netoli važiuoti nuo oro uosto. Atkreipkite dėmesį, kad šiuose viešbučiuose viskas įskaičiuota maitinimo sistemos nėra ir geriausia rinktis tik nakvynę arba nakvynę su pusryčiais.

Atvykus į Antaliją ir nenorint gyventi mieste yra puikus pasirinkimas – Čirali kaimelis. Čia nerasite didelių viešbučių, viešbučių kainos ne pačios žemiausios (ypač sezono įkarštyje), tačiau būtumėte visiškoje gamtos apsuptyje. Iš vienos pusės kalnai ir miškai, iš kitos – jūra. Galite rinktis nedidelius viešbučius ar pansionus, arčiau ar toliau nuo paplūdimio, keletas yra visai šalia paplūdimio. Čia mums suprantamo kuorto su pasivaikščiojimo alėjomis nėra. Tai siesiog apgyvendinimo įstaigos gamtoje. Rasite keletą parduotuvėlių, kavines ir restoranus, kurie yra arčiau jūros ir paplūdimys akmenuotas. Regis vieni minusai, tačiau iš tiesų viskas labai gražu ir labai gerai, o svarbiausia, kad beveik visiška ramybė, jokio transporto triukšmo ir vien tik gamta aplinkui. Galėsite pasižvalgyti po apylinkes plaukdami laivu ar kajakais, važiuodami nuomotu automobiliu ar pėsčiomis. Visai ranka paduoti iki Olympos antikinio miesto griuvėsių ir Chimeros kalno, netoli Adrasanas, dar kiek tolėliau Kašo kurortas.

Kadangi prakalbome apie Kašo kurortą, tai galima paminėti, kad tai puikus pasirinkimas ramesnio poilsio mėgėjams, tačiau nebūtinai pasyvaus. Praktiškai visas miestelis išsidėstęs kalno papėdėje, todėl vaizdai yra tiesiog nuostabūs. Kašas jau yra gerokai nutolęs nuo Antalijos ir oro uosto, taigi reiktų rinktis ilgesnį buvimo periodą (nebent keliaujate nuomotu automobiliu vis į kitą vietą ir tuomet tai galėtų būti trumpas apsistojimas). Čia sklandykite parasparniais, nardykite prie lėktuvo skenduolio, plaukite į Kastelorizo salą arba nuomokitės automobilį ir keliaukite aplinkui. Automobiliu nesunkiai pasieksite Patarą, Drugelių slėnį, Saklikento kanjoną, Simenos miestą ir daug kitų lankytinų vietų, kurios yra sąlyginai netoli. Jei nenorite užsisakinėti privataus pervežimo ar oro uoste nuomotis automobilio, tuomet teks kiek pavargti ir Kašą pasiekti autobusu. Kaip tai padaryti? (visa tai galioja jei nėra naktis, vėlyvas vakaras ar labai ankstus rytas). Nuo oro uosto pirmojo terminalo iki autobusų stoties galite nuvažiuoti tramvajumi arba miesto autobusu (600). Autobusų stotyje sėsite į autobusą, važiuojantį iki Kašo. Žinoma tai gaišatis, tačiau taupantiems pinigus bus pigiau.

Visur keliaudami ragaukite vietos virtuvę, būkite atidūs kelyje ir svarbiausia su savimi turėkite gerą nuotaiką.

Dėl viešbučių parinkimo Antalijos senamiestyje, Čirali ar Kaše susisiekite su manimi


Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.