Stambulo Eurazijos maratonas – Turkijos lietuvių delegacija “Vardan tos..“

2018-11-11 (sekmadienis). Stambulas, Turkija.
2018 m. Lapkričio 11 d. Turkijos lietuvių delegacija „Vardan tos…“ dalyvavo Stambulo Eurazijos Maratono “Linksmojo bėgimo (Fun Run) trasoje ir bėgo už Lietuvą, taip paminėdami Lietuvos valstybės atkūrimo Šimtmetį. Stambulo Eurazijos maratonas yra išskirtinis tuo, kad tai yra vienintelis pasaulyje maratonas, jungiantis Europos ir Azijos žemynus. Maratonas yra rengiamas jau keturiasdešimtąjį kartą ir dešimtys tūkstančių profesionalių bei mėgėjų bėgikų bėga iš Azijos į Europą per Bosforo tiltą. Mėgėjiškoje 8 km “Linksmojo bėgimo“ trasoje dalyvavo per 120 tūkstančių žmonių, atvykusių iš daugiau kaip 100 pasaulio šalių.  Į Turkijos lietuvių delegaciją „Vardan tos…“ Stambulo maratone prisijungė beveik 80 Turkijos lietuvių ir jų šeimos narių. Bėgti už Lietuvą Eurazijos maratone lietuviai susirinko ne tik iš Stambulo, bet ir iš sostinės Ankaros, Viduržemio ir Juodosios jūrų regionų. O kartu su lietuviais taip pat bėgo LR ambasadorius Turkijoje p. Audrius Brūzga ir kiti Lietuvos ambasados diplomatai bei jų šeimos nariai. Po maratono visa Lietuvos delegacija susibūrė jaukiam priėmimui prie Bosforo sąsiaurio kranto, o maratono dalyvius sveikino Stambulo savivaldybės Sporto skyriaus atstovas Can Demirbas.

10 km profesionalioje bėgimo trasoje už Lietuvą bėgo Turkijos lietuvė Sigita Vaitkutė ir turkas mokytojas Ilyas Kilic, kuris dalyvauja Lietuvos-Turkijos mokyklų vystomojo bendradarbiavimo projekte, remiamame LR Užsienio reikalų ministerijos (URM).
O 15 km profesionalioje trasoje už Lietuvą bėgo Turkijos lietuvė Oksana Matiuchina, kuri išankstiniais rezultatų duomenimis savo amžiaus grupėje užėmė net 6-ąją vietą!
15 km ir 42 km maratono atstumus bėgo net 12 iš Lietuvos atvykusių bėgikų. Lietuvis Nerijus Bielčius 42 km trasoje išankstiniais rezultatų duomenimis savo amžiaus grupėje užėmė 14-ąją vietą.
Dalyvavimas Eurazijos maratone – tai vienas iš Turkijos lietuvių bendruomenės organizuojamų renginių paminint Lietuvos Valstybės atkūrimo Šimtmetį Turkijoje. Šiais metais Stambule lietuviai organizavo pirmąsias Turkijos istorijoje lietuviškąsias šv. Mišias, Vasario 16-osios šventinį renginį-vakaronę bei dalyvavo Stambulo tulpių festivalyje su Gediminaičių stulpų tulpių kompozicija. Šimtmečio minėjimo renginus Stambule remia Užsienio reikalų ministerijos programa „Globali Lietuva“, siekianti skleisti lietuvišką kultūrą ir istoriją visame pasaulyje.

Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.