Vienas pavojingiausių pasaulio kelių – Turkijoje

Turbūt ne vienas yra matęs pačius įvairiausius ir pavojingiausius pasaulio kelius, kurie buvo rodyti įdomybių ar keistenybių programose. Jau vien tik žiūrint užima kvapą, kai vienoje pusėje skardis ir nesuvaldžius automobilio galima nugarmėti gana greitai ir gana žemai. O jei rūkas, tai važiuojama į kažkur. Paprastai prieš akis iškyla “Mirties kelias“, esantis Bolivijoje, tačiau vienas pavojingiausių kelių yra Turkijoje. Pažvelgus į šį kelią iš toliau nesimato tikrojo pavojaus, tačiau labiau pasidomėjus pasidaro aišku, kad tai yra labai kietas riešutėlis net ir patyrusiems vairuotojams. Oficialus kelio pavadinimas yra D915 ir jis jungia Bayburt miestą su nedideliu Of miestu, ilgis 106 km. Dažnai sakoma, kad tik bepročiai ar savižudžiai gali čia važiuoti. Nepaisant to ir galybės pavojų kiekviename centimetre, šiame kelyje būna nemažai didesnių ir mažesnių automobilių. Matomai bandoma sužinoti ar daug likę karmos taškų. Straipsniuose galima rasti pačių įvairiausių kelio apibūdinimų, kaip šiurpulius keliantis, ego pažeminimo, stiprių nervų. Juokais yra patariama prieš važiuojant šiuo keliu daug nevalgyti. Iš viso “mirties kelyje“ yra 29 staigūs vingiai, keletas vietų, tinkamų prasilenkti. Baisusis kelias eina per keletą kalnų perėjų, kurių žinomiausia ir gražiausia yra Soğanlı geçidi (svogūninis tarpeklis) – 2330 m virš jūros lygio. Būtent šios vietos nuotraukų ar vaizdo klipų ir yra daugiausia, dėl kurių atvyksta keliautojai. Čia bet kada gali būti lietus, rūkas, keletą mėnesių ar net birželio mėnesį sniegas ar šlapdriba, migla, stiprus vėjas, nuošliaužos, akmenų griūtys. Pati pavojingiausia ir tuo pačiu žinomiausia Soğanlı geçidi atkarpa yra prie Çaykara miesto ir vadinama Derebaşı virajları. Šios dalies ilgis tik kiek daugiau nei penki kilometrai, tačiau yra trylika vingių ir pakyla tris šimtus metrų. Vietomis kelio statumas siekia 10%, o kai kuriuose posūkiuose net lengvuoju automobiliu iš pirmo karto nepasuksite. Vaizdai gniaužiantys kvapą, kuriuos vaikosi ektremalių sąlygų ir pramogų mėgėjai, tačiau yra ne vienas, net ir važiavęs dviračiu ar motociklu, bet nugarmėjęs į bedugnę. Galite sutikti ir paprastus vietos gyventojus, gabenančius krovinius ar vykstančius namo.

Vienas pavojingiausių pasaulio kelių buvo pastatytas 1916 metais rusų kareivių ir nuo to laiko liko koks buvo su dažnomis ir grubiomis gamtos korekcijomis. Prieš kurį laiką Bayburt provincija pradėjo regzti planus šį kelio titulą panaudoti turizmo plėtrai ir jį plačiau pristatyti ekstremalių pojūčių ir nejaukių vaizdų mėgėjams. Iš tiesų panašiu keliu, bet tik kelis šimtus metrų teko pernai lapkritį važiuoti Vano provincijoje. Mašinos sėdynių veliūras buvo beveik išdraskytas nagais.
Žemiau rasite keletą vaizdo klipų kaip važiuojama pavojingiausiu keliu.

Ar patys išdrįstumėte juo važiuoti? Jei išdrįsite, tai turėkite omeny, kad reiktų savo likimą bandyti bent jau geromis oro sąlygomis. Esant labai prastoms oro sąlygoms ir žiemos metu jis tiesiog uždaromas.

Kam dar pasirodytų tokiame kelyje mažokai įspūdžių, tai galėtų savo nervus ir susikaupimą išbandyti kitame kelyje – Kemaliye (tarp Erzincan ir Sivas miestų). Šiam keliui daugiau nei 130 metų.


Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.