TURKIJA. PIETRYČIŲ TURAS ANGLŲ K.

Turkijoje vis populiaresniu tampantis Pietryčių turas yra dažniausiai vadinamas GAP turu (Güneydoğu Anadolu Projesi) kuris apima didesnę ar mažesnę Pietryčių Turkijos dalį. Šis regionas užsienio keliautojams vis dar nėra taip gerai pažįstamas kaip pajūrio kurortai ir viešbučiai juose. Pietryčių istorija ir kultūra yra nepaprastai turtingos. Labiausiai žinomas dalykas ir turkams apie šį regioną – virtuvė. Patiekalų ir saldumynų įvairovė begalinė, todėl dažniausiai kelionės tikslas taip pat būna maistas. Viską sudėjus į vieną kelionę gauname skanią ir įdomią programą. Turkijos Pietryčiai, tai seniausia pasaulyje šventykla, daug krikščioniškų sirų ortodoksų vienuolynų, bažnyčių, derlingos žemės, vynai, įvairiausi patiekalai, saldumynai, muziejai. Kaskart čia atvykdamas randu ir kažką naujo. Grupes lydės anglakalbis gidas.

Kelionės datos:
Balandžio 23-27
Gegužės 7-11, 14-18, 21-25
Gegužės 28-birželio 1
Birželio 4-8, 11-15, 18-22, 25-29
Rugsėjo 10-14, 17-21, 24-28
Spalio 1-5, 8-12, 15-19, 22-26

Kelionės trukmė: 5 dienos/4 naktys

Kelionės programa

1 diena. Pervežimas iš viešbučio Antalijoje į Antalijos oro uostą. Skrydis į Gaziantepą. Lankysimes Zeugmos mozaikų muziejų – vieną didžiausių mozaikų muziejų pasaulyje. Vėliau vyksime į Halfeti. Prieplaukoje sėdę į laivą leisimės Eufrato upe iki nuskendusio kaimo. Po turo laivu važiuosime į Adjamano miestą. Nakvynė viešbutyje.
2 diena. Pusryčiai viešbutyje. Iš Adjamano važiuosime tiesiai Nemruto kalno link, kuris yra apipintas įvairiomis legendomis, spėlionėmis. Ant šio kalno yra dvi terasos: rytinė ir vakarinė, ant kurių žmonės veržiasi pasitikti ar palydėti saulę. Čia buvo rastos ir didžiosios galvos, vaizduojančios valdovą ir dievus. Nusileidę nuo kalno judėsime Dijarbakyro miesto link. Nakvynė viešbutyje.
3 diena. Pusryčiai viešbutyje. Apžiūrėsime lankytinas miesto vietas (dešimties akių tiltas on gözlü köprü, didžioji Dijarbakyro siena, Siuliukliu užeiga Sülüklü han, didžioji mečetė Ulu Cami ). Pasivaikščiosime centrine miesto dalimi – sienomis apjuostoje teritorijoje, kuri vadinama suriçi. Vėliau važiuosime Mardino miesto link. Aplankysime žymiausias vietas (Zindžirije religinę mokyklą Zinciriye Medresesi, didžiąją mečetę Ulu Cami, esant laiko ir noro už papildomą mokestį galima aplankyti Deirulzaferal vienuolyną Deyrulzaferan Manastırı). Šiame mieste vaikščioti istorinėmis gatvelėmis įdomu tiek dienos metu, tiek vakare sutemus. Siauri skersgatviai, akmeniniai laiptai, bažnyčių bokštai ir mečečių minaretai bendroje akmeninio miesto dermėje. Nakvynė viešbutyje.
4 diena. Pusryčiai viešbutyje. Keliausime Šanliurfos miesto link. Kelionės metu tai bene vienas konservatyviausių miestų. Pasivaikščiosime mieste (Balıklıgöl – tvenkinys su žuvimis prie mečetės, Abraomo ola, turgus, užeigos – hanai). Užeisime į Šanliurfos muziejų ir važiuosime link seniausios pasaulyje šventyklos – Giobeklitepe. Nakvynė viešbutyje Šanliurfoje.
5 diena. Pusryčiai viešbutyje. Važiuosime Gaziantepo link. Trumpas turas mieste (centrinėje miesto dalyje esantis istorinis vario kalvių turgus Bakırcılar Çarşısı, užeigos – hanai) ir vėliau vyksime oro uosto link. Skrydis į Antaliją.

Kelionės kaina asmeniui 590€
Priemoka už vienvietį apgyvendinimą 120€

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Skrydis Antalija – Gaziantepas Antalija
4 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais
Profesionalus anglakalbis gidas
Programoje numatyti pervežimai
Halfeti turas laivu
Nemrut kalno pervežimas

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
Asmeninės išlaidos
Įėjimai į lankytinus objektus
Maitinimas

Kelionės organizatorius TURMODA SEYAHAT TURIZM

SVARBU!
Šiame regione oras būna šiltesnis nei įprasta pajūrio regionuose
Programoje yra nemažai vaikščiojimo, todėl reikalinga patogi avalynė
Moterims reikėtų turėti galvos apdangalus, nes gali reikėti užeinant į maldos namus (tiek bažnyčias, tiek mečetes)
Viešbučiuose alkoholis neparduodamas ir viešose erdvėse (ir viešbučio) vartoti alkoholį draudžiama
Restoranuose alkoholis dažniausiai neparduodamas
Kai kuriuose muziejuose priimama muziejininko kortelė
Programos eiliškumas gali keistis

NAUDINGA INFORMACIJA
Daugelyje vietų galima atsiskaityti banko kortelėmis (ir bekontaktėmis)
Miestuose yra specializuotų vyno ir akoholio parduotuvių
Valiutos keityklų nėra daug
Šio turo metu galima išbandyti daug turkiškos virtuvės patiekalų (kepenų, smegenų, žarnų, mėsos, daržovių, saldumynų ir kt.)

Norėdami užsisakyti kelionę, užpildykite žemiau esančią formą