PAMUKALĖ IR LIKIJOS KELIAS

Ši trijų dienų kelionė puikiai tiks aktyvaus ir pažintinio poilsio mėgėjams. Lankysime istorinius ir gamtos objektus, eisime kalnais, plauksime laivu.

Kelionės programa

1 diena. Ryte išvykimas iš Antalijos apylinkių Pamukalės link. Pakeliui sustosime prie vieno iš giliausių ežerų Turkijoje – Saldos. Dėl pakrantėje esančio baltos spalvos grunto ir mėlyno vandens, ši vieta dar būna vadinama turkiškaisiais Maldyvais. Tęsime kelionę Denizli miesto link ir privažiavę Pamukalės kaimelį išvysite baltąsias kalcio terasas, kurias turkai pavadino medvilnės pilimi. Tačiau tai nėra tik gamtos objektas. Jau prieš kelis tūktantmečius šioje vietoje buvo įkurtas Hierapolio miestas, kuriame buvo ne tik gausu šventyklų, bet ir gydyklų. Dėka požeminių mineralinio vandens versmių ilgus amžius buvo vystomas sveikatos turizmas, leidęs Hierapolio miestui klestėti. Čia gydytis atvykdavo turtuoliai ir likdavo ilgesniam laikui, buvo vystoma prekyba. Šiuo metu yra likę antikinio miesto griuvėsiai, taigi pasivaikščiosite istorinėmis vietomis, o vėliau prieisite ir iš kalcio susiformavusias terasas. Kai kuriose vietose galima jomis pasivaikščioti, išsimaudyti mineraliniame vandenyje. Už papildomą mokestį galima išsimaudyti ir mineralinio vandens Kleopatros baseine. Prieš palikdami Hierapolį, apsilankysime viename didžiausių nekropolių. Čia galima pamatyti įvairaus tipo kapavietes: tumulus, sarkofagus. Šią naktį apsistosime viename iš Pamukalės viešbučių, turinčių mineralinio vandens baseinus. Vakarienė ir nakvynė 4 žvaigždučių viešbutyje.
2 diena. Labai anksti ryte, priklausomai nuo oro sąlygų, galėsite pakilti karšto oro balionu ir praskristi virš Pamukalės ir Hierapolio, grožėdamiesi gamtos ir istorijos šedevrais iš viršaus. Pusryčiai viešbutyje. Vėliau važiuosime pajūrio link į Fetijos miestą. Visai netoli Fetijos, kalnuose, prasideda žymusis Likijos kelias. Iš tiesų Likijos kelias, jungiantis Likijos karalystės istorinius objektus ir, kaip spėjama, galėjęs būti prekybiniu keliu, tęsiasi kelis šimtus kilometrų. Mes įveiksime tik nedideles atkarpas. Pradėję nuo pradžių, kilsime į kalną, nuo kurio atsiveria įspūdingi vaizdai į Oludenizą, kalnus ir jūrą. Keletą valandų eisime Faralijos kaimelio link. Šią naktį apsistosime viešbutyje, esančiame netoli Drugelių slėnio. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.
3 diena. Anksti kėlę pusryčiausime ir važiuosime kitos Likijos kelio atkarpos link, kuri yra prie Kašo miesto. Įveikę keletą kilometrų, nusileisime prie Aperlai antikinio miesto griuvėsių. Dabar sėdę į laivą leisimės jūra paskendusio Kekovos miesto ir Kekovos salos link, o vėliau Simenos miesto link. Bus sustojimų maudynėms, pietausime laive, o po pietų išlipę iš laivo sėsime į autobusą ir važiuosime Antalijos miesto link. Atvykimas į Antaliją vakare.

Kelionės kaina asmeniui pateikiama esant 8-10 asmenų grupei
Jei grupėje yra mažiau ar daugiau keliaujančių, tuomet kaina skirsis

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Transportas pagal programą
Viena nakvynė Pamukalėje su vakariene ir pusryčiais
Viena nakvynė viešbutyje Likijos kelyje su vakariene ir pusryčiais
Iškyla laivu su pietumis
Vietinio gido ir lydinčio asmens paslaugos

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
Pietūs kelionės metu
Gėrimai maitinimų metu (pusryčių metu vanduo ir arbata nemokamai)
Įėjimo bilietai į lankytinus objektus
Asmeninės išlaidos

Pastabos ir patarimai:
Būtina turėti patogius rūbus, tinkamus vaikščiojimui kalnuose (specialios įrangos nereikia)
Patogu turėti nedideles kuprines dienos vaikščiojimams
Gali būti reikalinga maudymosi apranga ir rankšluosčiai
Patogi avalynė, tinkama vaikščioti kalnuose
Su lazdomis vaikščioti yra žymiai patogiau
Pasirūpinkite saulės kremu, galvos apdangalu, būtiniausiais vaistais
Turėkite telefonų kroviklius, galite pasiimti papildomus krovimo elementus (power bank)

Šios kelionės gali būti organizuojamos pavasario ir rudens mėnesiais (rekomenduojama)

Norėdami užsisakyti šią kelionę, užpildykite žemiau esančią formą