JUODOSIOS JŪROS REGIONAS LIETUVIŲ K.

Kelionės data: 4-8 rugsėjo, 2022 m.
Kelionės trukmė: 5 dienos/4 naktys
Kelionės kaina asmeniui (gyvenant dviviečiame numeryje) 545€

Kelionės programa

1 diena. Rugsėjo 4 d. Skrydis iš Antalijos į Trabzoną. Važiuosime į įspūdingoje vietoje pastatytą Siumelos vienuolyną, kuris buvo pastatytas ties uolos skardžiu. Taip pat pirmąją kelionės dieną aplankysime Hagia Sofia muziejų bei Atatiurko paviljoną. Važiuosime Mačkos link. Registracija ir nakvynė viešbutyje.
2 diena. Rugsėjo 5 d. Pusryčiai viešbutyje. Šią dieną matysime vešlius Juodosios jūros regiono miškus ir platų jūros horizontą, slėnius stačiais šlaitais, plynaukštes, kurios Turkijoje vadinamos yayla, vandens versmes ir vietinių žmonių gyvenimą. Turėsime laisvo laiko prie ilgojo ežero Uzungiol. Čia didžiają laiko dalį tvyro migla, todėl tai suteikia vaizdams mistiškumo. Būsime žymiojoje Juodosios jūros regiono plynaukščių Ayder yaylası. Negirdint kokia kalba šnekasi žmonės, galima pamiršti esant Turkijoje. Registracija ir nakvynė viešbutyje Ayder plynaukštėje.
3 diena. Rugsėjo 6 d. Pusryčiai viešbutyje. Šią dieną lankysimės Juodosios jūros regiono aukštikalnėse. Daug gryno oro, žalumos, gamtos. Lankysimės Zilkale pilyje, kuri buvo pastatyta įspūdingoje vietoje ir nuo kurios atsiveria svaiginantys vaizdai, taip pat važiuosime prie Palovit krioklių, akmeninio Senjuva tilto. Šiuose kalnuose upės būna sraunios net ir vasaros mėnesiais. Vėliau važiuosime į Kavrun arba Huser plynaukštes. Tam tikru paros laiku čia tiesiogine to žodžio prasme galima būti virš debesų. Nakvynė viešbutyje Ayder plynaukštėje.
4 diena. Rugsėjo 7 d. Pusryčiai viešbutyje. Šią dieną važiuosime Borčkos link. Čia yra vienas gražiausių ežerų – Karagiol (turk. Karagöl – juodasis ežeras). Vėliau registruosimės viešbutyje Borčkoje. Nakvynė viešbutyje. Šią dieną, pagal galimybę, už papildomą mokestį bus organizuojama pusės dienos išvyka į Batumį (Gruzija).
5 diena. Rugsėjo 8 d. Pusryčiai viešbutyje. Pervežimas į Trabzono oro uostą. Skrydis į Antaliją.

Juodosios jūros regione, Rizės provincijoje yra daugybė arbatos plantacijų. Pagal galimybę apsilankysime plantacijose ir arbatos fabrike.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Skrydis Antalija – Trabzonas – Antalija
4 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais
Programoje numatyti pervežimai
Oficialaus gido paslaugos kelionės metu
Lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
Asmeninės išlaidos
Pietūs ir vakarienės
Ekskursija į Batumį
Įėjimo į lankytinas vietas bilietai

Svarbu!
Pietauti ir vakarieniauti vietiniuose restoranuose nėra labai brangu. Galima paragauti Juodosios jūros regionui būdingus patiekalus. Alkoholis restoranuose ir viešbučiuose neparduodamas.
Daug kur galima atsiskaityti banko kortelėmis, tačiau reikėtų turėti ir vietinės valiutos. Dėl sumos geriau pasidomėti prieš kelionę, nes Turkijos liros kursas ir kainos šiuo metu nėra stabilūs.
Rugsėjo mėnesį oras būna vėsus, ypač vakarais ir naktimis, be to būna daugiau drėgmės. Todėl reiktų pasirūpinti tinkama apranga.
Yra vaikštoma ir miško takais ar pievomis, todėl būtina pasirūpinti tam tinkama avalyne.
Galima su savimi turėti vaikščiojimo lazdas.
Sudedamas skėtis ar lietpaltis gali praversti kelionės metu.

Norėdami užsisakyti kelionę ir jungtis prie grupės užpildykite žemiau esančią registracijos formą