EKSKURSIJA Į TERMESOS ANTIKINĮ MIESTĄ

Antikinis Termesos miestas yra visai netoli Antalijos miesto, tačiau praktiškai nepasiekiamas organizuotų turų metu. Noriu ištaisyti šią klaidą ir siūlau jungtis ekskursijai prie grupių.
Kodėl būtent Termesos ir kam rekomenduočiau apsilankyti šiame mieste.
– Mėgstantiems aktyvų poilsį, tačiau nenorintiems kelionei skirti labai daug laiko (šios trukmės geras pusdienis)
– Mėgstantiems kalnus, vaikščiojimą kalnuose, tačiau ne alpinizmą
– Mėgstantiems dar nesukultūrintas, tačiau sutvarkytas vietas
– Mėgstantiems gamtą ir istorinį paveldą vienu metu
– Galintiems lipti į įkalnes ir ir eiti vietomis akmenimis grįstais takais
– Norintiems pamatyti ant kalno esantį antikinį miestą, antikinį teatrą, kapavietes uolose, nekropolio sarkofagus
– Nenorintiems trikdymo kai yra daug žmonių

Sakoma, kad Termesos miesto negalėjo užimti net Aleksandras Makedonietis, vėliau romėnai jiems leido kurti savo įstatymus ir turėjo savotišką nepriklausomybę. Miestą įkūrė solimai – luvių tautos (vienos seniausių Anatolijoje) palikuonys. Šiuo metu atvykus į kalno papėdę ir palikus transporto priemonę, pora trejetas valandų bus praleista gamtos ir istorijos apsuptyje. Būtina pasirūpinti vandeniu ir norimais lengvais užkandžiais, nes parduotuvių ir kavinių čia dar nėra. Reikalingas ir saulės kremas. Būtina patogi avalynė, patogūs rūbai. Reikia įvertinti ir savo sveikatos būklę bei fizinį stovį. Nors tai ir nėra alpinizmas ar specialios įrangos reikalaujantis ėjimas, tačiau kojas padėlioti yra kur, o nuovargis gali būti ir malonus. Pakilimas iki kelio pradžios yra kelių serpantinais, todėl kalnų ir skardžių vaizdai nepaliks abejingų. Išvykimą iš viešbučių reikėtų planuoti ryte, o grįžimas būtų kiek po pietų.

Paėmimas iš viešbučių Antalijos mieste (įskaitant Laros ir Kundu rajonus), Beleke, Kemere.

Ekskursijos kaina asmeniui 30€

Į ekskursijos kainą įskaičiuota: transportas, vietinio gido ir lydinčio lietuvio kelionių vadovo paslaugos, įėjimo bilietas.
Norėdami jungtis prie ekskursijos, užpildykite žemiau esančią formą. Antradieniais surenkama iš Kemero ir Antalijos Konyaalti rajonų, ketvirtadieniais iš Beleko ir Antalijos Laros bei Kundu rajonų. Paėmimas iš viešbučių nuo apsaugos vartų.
Ekskursija vyksta susirinkus mažiausiai 8 asmenų grupei
Norint individualios ekskursijos į Termesos antikinį miestą, susisiekite su manimi dėl organizavimo.