LİTVANYA

Litvanya küçük bir ülke ama burada birçok şey bulabilirsiniz. Müzeleri, sanat galerilerini, eski kiliseleri ziyaret edebileceğiniz gibi, kumlu plajları, yüzlerce göl ve nehirleri, yemyeşil ormanları ile Litvanya güzel bir doğaya sahiptir.

Başkent Vilnius’tan kısa mesafede tren veya otobüs yolculuğu ile Baltık Denizi’ne ulaşabilirsiniz. Buradan feribotla kısa bir yolculuk yapın ve geniş kumsalı ve kum tepeleriyle Neringa milli parkına geleceksiniz.

Litvanya, doğası, milli parkları, gölleri veya ormanları, bataklıkları ile ünlüdür. Litvanyalılar küçük ama hızlı nehirlerde kanoya binmeyi ve ormanlarda trekking veya doğa izi yollarında yürüyüşü severler.

Litvanya´da SPA otellerinden birinde bir veya iki gece kalmanızı tavsiye ederim. Litvanya’nın SPA otelleri, maden suyu tedavileri ve çamur banyoları ile tanılınan ülkedir. Birštonas kasabasında tavsiye edebileceğim Spa otellerinden biri Vytautas Mineral SPA. Mükemmel bir yer: spa, havuzlar, saunalar, fitness salonu, restoranlar bulunmaktadır.

Özel mineral kaplıca evi ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak için lütfen tıklayınız. Rezervasyon yaptırmak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.