Ramadanas Turkijoje 2023

Šiemet Turkijoje Ramadano mėnuo prasideda kovo 23 dieną ir paskutinė pasninko diena – balandžio 20. Kaip žinia, tai yra pasninko mėnuo, kuomet nuo saulės patekėjimo iki saulės laidos nevalgoma ir negeriama, mėnesį laiko susilaikoma nuo linksmybių ir kūno malonumų. Po saulės laidos yra galima valgyti, tačiau tai turėtų būti lengvas maistas. Nuo pasninko yra atleidžiami tarnaujantys kareiviai, svarbius darbus dirbantys žmonės, kai badavimas galėtų kelti pavojų kitiems (vairuotojai, lakūnai ir t.t.). Nuo pasninko yra atleidžiami vaikai, vyresnio amžiaus žmonės, besilaukiančios moterys ir ligoniai.
Ramadano mėnesį islamiškose šalyse reikėtų susilaikyti nuo linksmybių, taip pat valgant ar geriant nepamiršti pasninkaujančių. Pasninko nesilaikantiems nėra draudimų valgyti ir gerti. Šiuo laikotarpiu būna restoranų ir kavinių, kurios duris atveria tik nuaidėjus saulės laidos kvietimui maldai. Apskritai tuo metu galima matyti daug ruošiamų stalų su maistu – iftaru, kuris pasninkaujantiems būna pateikiamas nemokamai – savotiška auka.
Keliaujant Turkijoje Ramadano metu, paprastai nesusiduriama su nepatogumais, išskyrus su kiek pakitusiu restoranų ar kavinių darbo grafiku. Atostogaudami viešbučiuose taip pat turėkite omeny, kad darbuotojai galbūt laikosi pasninko ir todėl gali būti juntamas jų didesnis nuovargis. Sudėtingiausios būna pirmosios ir paskutinės pasninko dienos.
Islamiškose šalyse kelias ateinančias dienas musulmonus galite sveikinti Ramadan Kareem (ramadan karym).


Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.