Kruizas po Graikijos salas iš Turkijos

Jei mėgstate pažintines keliones, tačiau patinka ir komfortas, tuomet kruizinės kelionės jums puikiai tiks. Siūlau leistis į vieną tokių kruizinių kelionių iš Turkijos Bodrumo kurorto uosto. Kruizinis laivas Blue Sapphire trijų arba keturių nakvynių keliones pradeda ir užbaigia Bodrumo kruizų terminale. Iš tiesų Bodrumo kurortas skiriasi nuo labiau žinomo Antalijos regiono. Bodrumas mažesnis, išsidėstęs kalnų šlaituose ir dominuoja baltos spalvos namai – Viduržemio jūros regiono stilistika, kurią galima matyti tiek Turkijoje, tiek Graikijoje, Tunise ar šiauriniame Egipte. Registracijos ir laipinimo procedūros prasideda likus keletui valandų iki išplaukimo. Elektros prietaisų (lygintuvų, plaukų džiovintuvų ir kt.) maisto produktų ir gėrimų neštis į laivą negalima, todėl arba neimkite, arba paliksite juos saugojimui iki kruizo pabaigos. Blue Sapphire kruiziniame laive yra 12 denių. Po registracijos papietavę (pirmieji pietūs gali trukti iki 16 val.), galite šiek tiek laiko skirti laivo pažinimui iki kol bus pradėtas saugumo instruktažas. Antrajame denyje yra spa centras (nemokama sauna) ir nedidelė treniruoklių salė. Joje, žinoma, yra tik riboti svoriai, kad laivui supant nepakeistumėte sporto salės interjero dizaino. Nuo penkto iki dešimto denių laivo dalis yra skirta ir kajutėms. O jos yra tiek vidinės, tiek išorinės, didesnės, mažesnės, dalis yra su nedideliais balkonais. Kajutėse yra puikūs vonios kambariai, kuriuose rasite BVLGARI asmens higienos priemones, yra plaukų džiovintuvai, seifai, mini šaldytuvai, televizoriai. Sunkiau užmingantiems akių kaukės, šukos, siuvimo rinkiniai, skutimosi rinkiniai, dantų priežiūros rinkiniai ir kt. Septintajame denyje yra pagrindinis restoranas ir registratura, taip pat vienas iš barų, bei ledų zona (ledais vaišinama vakarais). Aštuntajame denyje yra pagrindinė salė vakaro programoms, susitikimams prieš ekskursijas ar išsiregistravimą. Šalia jos taip pat yra vienas iš barų. Tame pačiame aukšte veikia duty free parduotuvė (laivui esant atviroje jūroje), kelios kitos parduotuvėlės, gidų biuras, mini klubas vaikams (kol laivas plaukia). Devintajame denyje yra vienas iš barų su lauko terasa. Čia būna ir gyvos muzikos pasirodymų. Taip pat šiame denyje yra du a la carte restoranai (už papildomą mokestį). Vienuoliktajame denyje yra kazino (veikia tik laivui esant atviroje jūroje) ir paplūdimio klubas su baru, gultais ir baseinu. Gultų yra ir viršutiniame dvyliktajame denyje. Viską apėję ir apžiūrėję turėsite dalyvauti saugumo instruktaže, kuris vyksta devintajame denyje. Po jo kiek vėliau bus laivo pristatymas programų salėje “Britania Lounge“.

Keturių nakvynių kruizinės programos metu yra plaukiama į Mykonos, Santorinio ir Rodo salas. Kiekviena šių salų turi savitą braižą. Mykonos yra viena brangiausių, į kurią atvyksta daugybė pasaulio įžymybių, taip pat populiarūs vakarėliai klubuose ir baruose. Kadangi laivas šioje saloje būna nuo ryto iki nakties, tai galite pamatyti tiek bundančią salą po buvusių linksmybių ir pasivaikščioti tuštokomis gatvelėmis, atsigerti kavos dar ne sausakimšose kavinėje su atsiveriančiais nuostabiais vaizdais, o pavakare palydėti saulę bei vakare sudalyvauti vakarėliuose. Siūlyčiau rinktis laivo siūlomas neribotas pervežimo paslaugas. Tuomet galite pietums ir vakarienei grįžti į laivą, persirengti ir vėl keliauti į senąjį uostą. Antroji diena yra skirta Santorinio salai. Siūlyčiau taip pat rinktis laivo siūlomą ekskursiją autobusu, kurios metu aplankysite kaimelius, kuriuos regite reklaminiuose klipuose, atvirutėse, instagrame. Šio turo metu turėsite laiko ne tik apžiūrėjimui, bet ir nuotraukoms, užkandžiams. Vėliau būsite palikti laisvam laikui ir gausite keltuvo bilietus. Keltuvu nusileisite į uostą, kad tenderiais grįžtumėte į laivą. Taip išvengsite eilių, kad pakilti ar naudojimosi taksi paslaugomis poreikiu, norint aplankyti kitas vietas. Trečioji sala yra Rodas. Čia taip pat praleisite visą dieną nuo ryto iki vakaro, todėl ne tik po pusryčių galite pasivaikščioti dar tuščiu Rodo senamiesčių, bet išsinuomoję automobilį ar motorolerį nuvažiuoti į kitas salos vietas (paplūdimius ar atokesnius gamtos kampelius).
Šiemet jau liiko tik kelios programos rugsėjo mėnesį, tačiau rekomenduoju apie šį kruizą pagalvoti ir įsigyti iš anksto kitiems metams. Laive yra siūlomi du kainų tipai: pilnas maitinimas (keletui gėrimų duodami kuponai) ir viskas įskaičiuota maitinimo sistema, kuomet praktiškai visi gėrimai (išskyrus pačius brangiausius) jau įskaičiuoti į kainą. Turint viskas įskaičiuota sistemą, yra didžiulis ne tik gėrimų, bet ir kokteilių pasirinkimas.
Norėčiau pabrėžti, kad ši kelionė tikrai nėra skirta vien tik vyresnio amžiaus žmonėms, kaip įprasta galvoti apie kruizines keliones. Čia gausu ir jaunimo, ir šeimų su vaikais. Iš tiesų tai puiki kelionė visiems, kurie nori trumpai susipažinti su Graikijos kultūra, gyvenimu, pramogomis, bet neskirti kiekvienai daliai atskiros kelionės laiko ir lėšų. Prieš kruizą ir po kruizo galite atostogauti Bodrume ir keliauti po apylinkes. Taigi vienos kelionės metu aplankysite ne tik dvi valstybes, bet ir kelias salas.
Daugiau kruizinio laivo “Blue Sapphire“ aprašymo rasite paspaudę šią nuorodą, o greitu metu tikiuosi turėti jau ir kitų metų kruizų kainas. Dėl stipraus vėjo ir bangavimo nepavyko aplankyti Santorinio salos, taigi ir pats dar tikrai keliausiu šiuo laivu ir kitąmet. Mano kelionės nuotraukas rasite žemiau.


Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.