Savarankiškas vanilės, riešutų ir prieskonių turas Turkijoje

Atvykęs į Turkiją, dažnas nori būti savarankiškas keliautojas, susipažinti su vietiniu gyvenimo ritmu, aplinka. Tai galite patirti didesniuose šalies miestuose ar kurortų atokesnėse vietose. Jei šį kartą nenorite nebrangių marškinėlių ar kitų rūbų ir LC Waikiki, Koton ar DeFacto parduotuvių, tai galite leistis į kvapų turą. Tam reikės rasti arba vietinį savaitinį turgų (tokie, kurie kartą ar du per savaitę atsiranda gatvelėse ar specialiai įrengtose pastogėse), arba atskiras parduotuvėles.
Įvairius riešutus, sėklas (saulėgrąžų, moliūgų) ir kruopas (ryžių, lešių ir kt.) galite rasti parduotuvėse, vadinamose KURUYEMİŞ. Čia bus daug įvairiausių indų ar maišų, kuriuose visa tai supilta dideliais kiekiais. Riešutai Turkijoje nėra pigūs. Gali jose būti parduodami įvairūs aliejai, padažai, sirupai (saldžiavaisio pupmedžio, šilkmedžio uogų, vynuogių, granatų ar kiti). Būna ir džiovintų vaisių. Atokiau nuo turistinio srauto tėkmės ir kainos geresnės.
Prieskonius rasite specialiose parduotuvėse, kurios vadinamos BAHARATÇI arba tiesiog BAHARAT. Akys raibsta ne tik nuo prieskonių gausos. Čia būna parduodamos įvairios žolelės, gydomieji ar kosmetiniai aliejai, arbatos. Rasite įvairiausių rūšių pipirus, papriką, isotą (“isti“ – karštas, “ot“ – žolė. Urfos pipiras, džiovintas saulėje, susmulkintas, su šiek tiek druskos ir alyvuogių aliejaus. Neturi kartumo), žagrenį (sumaką), karį, kumyną, muskato riešutus, prieskonių mišinius, džiovintas šilkmedžio uogas, džiovintus šalavijų žiedus, jonažolę, cinamoną, vanilę, gvazdikėlius, saldžiavaisio pupmedžio džiovintus vaisius, cinamono lazdeles. Būna parduodami įvairūs arbatų ar prieskonių mišiniai, gydomieji ir kosmetiniai aliejai, kosmetinės priemonės, kantaşı (kristalas, stabdantis kraujavimą ir dažniausiai naudojamas vyrų kirpyklose, būna parduodama kitomis formomis kraujo stabdymui https://margiriokeliones.com/2021/05/29/turkija-vyrams-ir-stebuklingas-akmuo/ ). Dažnai šiose parduotuvėse galima matyti daug pakabintų karolių, kurie pagaminti iš džiovintos paprikos ar baklažanų. Taip patogiau laikyti virtuvėse ir paimti po dalį, ruošiant maistą. Žinoma, parsivežti tokius karolius nesulaužytus būtų sudėtingiau.
Šiose parduotuvėse dažniausiai galite atsiskaityti ir kortelėmis. Aš paprastai nerekomenduoju pirkti prieskonių rinkinių paruoštukų, kurie atrodo kaip diržas. Nežinote kada jie buvo pagaminti, o jums norimus prieskonius supakuos, pasvers ir ramiai atsiskaitysite. Prieš tai galėsite pauostyti ar net paragauti.


Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.