Keistas Déjà vu

Prieš kurį laiką, važiuojant automobiliu pro Antalijos oro uostą, įvyko deja vu ir staiga nusikėliau į Hurgados kelią palei oro uostą. Net nustebau kodėl tvoroje nešoka plastikiniai maišeliai. Juk jie visuomet ten žaidžia vėjo kedenami. Tada susivokiau kur esu iš tiesų 😀 Vartota nieko nebuvo.
Iš vienos pusės galbūt neturėtų stebinti kartais apimanti nostalgija Egiptui. Juk ten pragyventa dešimt metų. Tai šalis, kurios istorija yra labai turtinga, kultūra iki tam tikro laikotarpio taip pat įspūdinga, gamta įdomi savo kraštutinumais – dykuma ir jūra. Gyvendamas Egipte mėgdavau klausytis populiarios muzikos, tačiau labiau tradicinės, o ne šiuolaikinės. Vaikštant Kairo Heliopolio, Gizos, Doki, Zamaleko ar paties centro gatvėmis, iš kavinių sklisdavo ši muzika. Net ir per storą dulkių, smėlio ir purvo sluoksnį galima buvo matyti XIX ir XX amžių sandūros architektūrą. Buvusios mokyklos, gimnazijos ar vilos virtę įvairiomis įstaigomis ar net ambasadomis. Būnant Aleksandrijos miesto centre, tvyrojo ta pati atmosfera. Deja, dėl pastovaus drėgno sūrumo nuo jūros ir nepriežiūros, Aleksandrijos centre esantys namai pasmerkti griūti. Važiuojant tramvajaus antrame aukšte, būdavo matyti senųjų namų fasadai.
Ir dabar klausantis vienos žymiausių arabų pasaulyje atlikėjos Fayrouz įrašų, nejučia nusikeliu į pajūrį, pajūrio stovyklas, senuosius filmus, knygas apie Kairo ir Aleksandrijos senuosius pastatus, gatves, kavines. Netgi keliones po dykumas automobiliu. Plaukimas kruiziniu laivu Nilo upe taip pat išnyra atmintyje. Su kolegomis prisimename prieš keliolika metų drauge leistą laiką. Senstam? Bręstam?
Vis kirba mintis, pakurstoma klausomos muzikos: o ką šį rudenį ir žiemą? Norisi palikti šone viešbučius su viskas įskaičiuota ir pasinerti į keliones, turtingas įspūdžių, kultūros, istorijos, gamtos. Ne standartines ir kuo pigesnes, bet kupinas tirštų spalvų ir patirčių. Norisi kelionėse prasmės ir patirties. Ne tokios autentikos norisi, kai kurorto centre per langą išskrenda šiukšlių maišas, bet kaip tik toliau nuo tokio šiuolaikiškumo. Net ir dirbdamas Egipte, kai buvau įspraustas į tam tikrus kelionių programos rėmus, stengdavausi tuos rėmus peržengti, jei matydavau keliautojų žingeidumą. Be abejo ne viskas įmanoma, tačiau dažnu atveju pastangos pasiteisindavo. O jūs ar mėgstate keliones su nuklydimais?
Gal turite minčių ir jūs dėl šio rudens ir žiemos, o gal būna, kad ir jus netikėtai užplūsta tam tikri prisiminimai?
Žemiau yra keletas įrašų, apie kuriuos aš kalbu. Jei galvojate, kad kalbu jūsų mintimis ar norais, tai galite paskaityti mano pasakojimus apie Egiptą, klausydamiesi šios muzikos. Pasakojimus rasite štai čia


Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.