Turkija užsieniečiams uždaro 1200 seniūnijų

REDAGUOTA. Šiuo metu sąraše jau 1200 seniūnijų (papildyto sąrašo dar nėra) ir “25 taisyklė“ pakeista į 20 proc. (nuo liepos 1 d.) Aktualu planuojantiems ne tik pirkti nekilnojamą turtą, bet ir jį jau turintiems, bet nesusitvarkiusiems leidimo gyventi.

Dar šių metų gegužės 16 d. Turkija priėmė naują įstatymą, kuris trumpai vadinamas “25 taisyklė“. Remiantis šiuo įstatymu, jei bet kurioje šalies seniūnijoje, savivaldybėje ar provincijoje užsieniečių skaičius pasiekia 25 procentus gyventojų skaičiaus, tuomet daugiau leidimai gyventi užsieniečiams toje teritorijoje nebus išduodami.
Jau kurį laiką stebimas milžiniškas atvykusių gyventi į Turkiją asmenų skaičius. Atvykti gyventi į Turkiją skatina daug įvairių priežasčių: vieniems tai politinis prieglobstis, kitus atveda ekonominės priežastys, dar kitus klimato sąlygos ar gyvenimas investavus į nekilnojamą turtą. Paskutiniais metais ir mėnesiai plūstelėjo ypatingai didelis kiekis žmonių. Tai įtakoja nes ir seniau Turkijoje gyvenančius užsieniečius, planuojančius keisti gyvenamą vietą šalies viduje. Taip pat gali įtakoti ne tik turistiniu, bet ir nekilnojamo turto valdymo pagrindu norinčius apsigyventi užsieniečius. Taigi, jei planuojate atvykti ir įsigyti nekilnojamą turtą ir jo pagrindu gauti leidimą gyventi šalyje, tai būtinai pasidomėkite ar toje provincijoje, savivaldybėje ar seniūnijoje nėra ribojamas ir jau nebeleidžiamas leidimų gyventi išdavimas (adreso registracija).
Straipsnį anglų kalba ir seniūnijų sąrašą rasite paspaudę šią nuorodą.


Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.