Ramadanas Turkijoje 2022-aisiais

Šiemet Turkijoje pasninko mėnuo prasideda jau visai greitai – balandžio 2 dieną, šeštadienį ir baigsis sulig gegužės 1 diena. Ši diena dar vadinama arife – išvakarėmis. Gegužės antroji bus Ramadano šventės pirmoji diena.
Musulmonai pasninko metu nuo saulės patekėjimo iki saulės laidos negali nei valgyti, nei gerti. Nuo daug dalykų turėtų susilaikyti visą mėnesį. Tai rimties ir supratimo mėnuo. Šį mėnesį, saulei nusileidus, po maldos būna pirmasis dienos valgis, kuris vadinamas iftar (arab. إفطار) Paprastai šis valgis pradedamas datule. Vakarop islamiškose šalyse galima pastebėti kaip ištuštėja gatvės, nes ruošiamasi sėsti prie stalų. Restoranai dažnai badaujantiems ruošia iftaro maistą nemokamai ir tai yra savotiška auka. Namuose būna taip pat girdėt ruošiamo maisto garsai.
Daug kur jau atsiranda gardų su avimis, ožkomis ir kitais aukojamais gyvūnais. Prasidėjus Ramadano šventei bus aukojami gyvuliai: avys ar ožkos ne mažiau kaip vienerių metų, galvijai ir buivolai – dvejų metų, kupranugariai – penkerių. Taip pat yra kitų nustatytų taisyklių, pvz ožką ar avį gali aukoti tik vienas žmogus, galviją, buivolą ar kupranugarį keletas, bet ne daugiau kaip septyni. Aukojami gyvūnai turi būti sveiki.
Kai kuriuose Turkijos miestuose Ramadano metu, likus šiek tiek laiko iki saulės patekėjimo, gatvėmis vaikšto vyrai su būgnais ir tokiu būdu žmonėms duoda ženklą, kad reikėtų ruoštis dienai be maisto ir gėrimų (užkąsti iki saulei patekant).
Nuo pasninko yra atleidžiami vaikai, besilaukiančios moterys, tam tikrų profesijų atstovai darbo metu, vyresni žmonės, ligoniai ir kt.
Daug kur galėsite matyti užrašus: “Ramazanınız mübarek olsun“. Tai palaiminto arba laimingo Ramadano palinkėjimas.


Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.