Naudojimosi taksi paslaugomis kainos Turkijoje

Redaguota 2022 07 05
Turkijoje pavežėjimo paslauga yra vis dar labai komplikuota (išskyrus Stambulą). Uber buvo paduotas į teismą daugiau nei prieš dvejus metus ir nuspręsta uždrausti teikti bei naudotis Uber paslaugomis. Nepaisant to paslaugos buvo teikiamos nelegaliai. Vėliau Apeliacinis teismas priėmė sprendimą leisti teikti paslaugas Stambulo mieste, bet tik geltonaisiais ir žydraisiais automobiliais. Naudojantis Uber paslauga įsėdimo mokestis 4 Turkijos liros, minutė 0.385 liros, 1 km kaina 2.5 liros, minimali suma 10 lirų. Tarp miestų šiaip ne taip veikia Bla Bla Car programėlė. Taigi, kol kas galima sakyti miestuose karaliauja taksi. Turkijos lirai šokant kadrilių su užsienio valiutomis, kursas krenta nebejuokingai greitai ir progrnozės apie mokesčių kėlimą yra nelinksmos. Brangsta paslaugos, prekės, maistas. Savaime suprantama peržiūrimos ir taksi paslaugų kainos.

Antalijos mieste šiuo metu įsėdimo mokestis 10 Turkijos lirų, minimali mokėtina suma 25 liros, nuvažiuoto kilometro mieste kaina 12 lirų. Vairuotojas privalo jungti taksometrą, o užmiestyje kainos dažniausiai sutartinės. Jei norite važiuoti iš oro uosto į viešbutį Antalijos mieste, tai galite naudotis taksi paslaugomis. Už Antalijos esančius viešbučius patogiausia pasiekti naudojantis pervežimo paslaugas teikiančių kompanijų pasiūlymais. Pvz: 7/24 Transfer, Zigana Transfer ar kt.
Stambulo mieste naudojantis geltonuoju taksi įsėdimo mokestis 9.8 Turkijos lirų, nuvažiuoto kilometro kaina mieste 6.30 liros, minimali mokėtina suma 28 liros. Naudojantis žydruoju taksi įsėdimo mokestis 11.27 liros, nuvažiuoto kilometro kaina mieste 7.25 liros, minimali mokėtina suma 32.20 lirų. Naudojantis juodojo liuks taksi paslaugomis įsėdimo mokestis 16.66 liros, nuvažiuoto kilometro kaina mieste 10.71 liros, minimali mokėtina suma 47.60 liros. Jeigu kelyje yra mokamų atkarpų, tai jas apmoka keleivis. Eurazijos tunelis (Avrasya tüneli) 53 liros, Yavuz Sultan Selim tiltas (trečiasis tiltas) 27.50 liros, 15 Temmuz Şehitler (žinomas kaip Bosforo tiltas) 16.50 liros, Fatih Sultan Mehmet tiltas (antrasis) 21.50 liros, Osmangazi tiltas 184.50 liros. Kitų metų kainas Didžioji Stambulo miesto savivaldybė drauge su Stambulo taksi vairuotojų asociacija turėtų nustatyti paskutinę šių metų savaitę. Iš abiejų Stambulo oro uostų važiuoja autobusai (HAVAİST ir HAVABUS), kurie stoja tam tikrose vietose ir vyksta keliomis kryptimis, todėl jei jums patogu nuo stotelės pasiekti norima vietą (pvz viešbutį), tai galite vykti šiais autobusais. Atsiskaityti galite Stambulo transporto kortele arba grynais autobuse.
Izmiro mieste nuo gruodžio mėnesio kainos taip pat pakilo. Įsėdimo mokestis 6 Turkijos liros, minimali mokėtina suma 13 lirų ir nuvažiuoto kilometro kaina 5 liros.
Sostinėje Ankaroje įsėdimo į taksi mokestis 7.50 Turkijos liros, nuvažiuoto kilometro kaina 9 liros, minimali mokėtina suma 20 lirų.

P.S. Kainos gali bet kada keistis, priklausomai nuo priimtų naujų sprendimų.


Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.