Plaukų persodinimo istorija trumpai

Plaukų persodinimo operacijos, pasirodo, nėra dešimties ar dvidešimties metų senumo medicinos pasaulio atradimas.
Plaukų folikulai (keleto plaukų grupelės) yra imami iš vietos – donoro ir persodinama į vietą – gavėją (to paties asmens). Gali būti persodinama ne tik viršugalvio zonoje, bet ir antakiai, barzda ir t.t. Yra juostelės tipo plaukų persodinimas (FUT) ir atskiro folikulo ištraukimo ir persodinimo metodas (FUE). Naudojant juostelės tipo plaukų persodinimo metodą, lieka minimalūs randai, kuriuos dengs net ir trumpi plaukai. Naudojant atskiro folikulo ištraukimo ir persodinimo metodą, lieka žymiai mažesni randai ir gijimo procesas būna trumpesnis. Be to rezultatas ir išvaizda labai natūraliai atrodantys. Tačiau antrasis būdas užima ilgesnį operacinį laiką ir kainuoja brangiau, ir reikalauja didesnės chirurgo patirties.

Vienuose šaltiniuose plaukų persodinimo istorijos pradžia nurodoma 1897 metai kai Menahem Hodara sveikos odos plotą su plaukais perkėlė į infekcinės ligos (tinea favosa) paveiktą ir nuplikusį plotą.

Šiuolaikinės persodinimo technikos pradžia įvardijami XX a. trisdešimtieji Japonijoje. Dr Okuda (dermatologas) imdavo nedidelius odos plotus su plaukais ir juos persodindavo į nuplikusias dėl nudegimų ar kitų priežasčių vietas. Tuo metu tai nebuvo kova su nuplikimu kaip bendra problema, o labiau dirbama antakių zonoje ir su blakstienomis. Tačiau dar kelis dešimtmečius šios procedūros nebuvo plačiai žinomos Vakarų pasaulyje – iki penktojo dešimtmečio pabaigos, kai Niujorko dermatologas Norman Orentreich pradėjo ekperimentuoti su persodinamais plaukais iš donorinės vietos į plinkančią ar nuplikusią. Buvo imamas nedidelis odos plotas su plaukais ir persodinamas į naują vietą. Tokio metodo rezultatas – lėlės galva (plaukai aiškiai matydavosi įsodinti kuokštais). Porą dešimtmečių nebuvo labai pasistūmėta į priekį ir dirbta su mažesniais plotais ir kiekiais. Aštuntajame dešimtmetyje įvyko savotiškas proveržis. Galima paminėti Braziliją (Carlos Uebel) ir JAV (William Rassman), kai vienos operacijos metu buvo imamas didesnis kiekis plaukų folikulų. Technologijos ir folikulų ėmimo technika tobulėjo, pažeistos odo plotai mažėjo. Prieš porą dešimtmečių buvo pradėta naudoti ne vertikalaus folikulo įsodinimo technika. Taip pat 2003 metais buvo pradėtas taikyti naujas plaukų transplantavimo metodas imant po vieną folikulą iš donorinės vietos ir jį persodinant į naują vietą, o ne visą odos juostelę. Tobulėjo ne tik naudojamos technologijos, aparatūra, bet ir pritaikomi metodai, tyrimai, priemonės.

Yra šaltinių, mininčių plaukų persodinimą jau 1822 metais Wurzburgo mieste Voietijoje. Medicinos studentas Diffenbach eksperimentus atliko su gyvūnais ir žmonėmis. Taigi galima sakyti, kad plaukų persodinimo istorija tęsiasi jau beveik du šimtmečius.

Kaip viena geriausių vietų atlikti palukų persodinimo operacijas yra įvardijama Turkija ir Stambulo miestas. Čia kaina atitinka kokybę, chirurgai turi daug teorinių ir praktinių žinių bei naudoja gerą techniką.

Norėdami susisiekti su plaukų persodinimo klinika Stambule (ir lietuvių kalba) dėl konsultacijos ir pačios persodinimo procedūros, spauskite ŠIĄ NUORODĄ.

Informacijos šaltiniai:

https://parsamohebi.com/hair-transplant/follicular-unit-transplant-fut/history/


Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.