Dviejų dienų išvyka į ypatingą kraštą – Kapadokiją

Kviečiu visus norinčius vykti į Kapadokiją drauge su manimi registruotis kelionei jau dabar. Šios dviejų dienų kelionės metu mes pamatysime ne tik daug skirtingos Turkijos vietų, tačiau keliaudami pakalbėsime ir apie tai, kokia yra turtinga ši šalis savo istorija, kultūra, gamta. Anksti kėlę matysime brėkštantį rytą ir kylančios saulės spinduliais budinamą gamtą: kalnus, slėnius, kaimus, miškus. Pasiekę Kapadokijos regioną, mėgausimės gamtos ir žmonių bendra, darnia tūkstantmečių kūryba. Kapadokijos kraštovaizdis ne tik įaudrina fantaziją, tačiau jis yra ir puikus istorijos bei geografijos vadovėlis. Rugsėjo oras leis geriau pažinti muziejus po atviru dangumi ir akis ganyti toli toli besidriekiančiuose slėniuose. Ugninga ir audringa Kapadokijos pradžia šiuo metu alsuoja ramybe, yra apipinta legendomis.

Kelionės programa

1 diena. Ankstyvas išvykimas iš viešbučio. Pakeliui stosime poilsiui ir pusryčiams, o jau apie pietus atvyksime į Kapadokiją. Važiuojant matysite kaip keičiasi gamta ir kalnai gali būti labai įvairūs. Pietausime Učhisaro miestelyje. Po pietų išvysime balandžių slėnį ir vėliau galėsime pasimėgauti turkiškos kavos skoniu bei aromatu visai šalia Učhisaro pilies, vaizdingoje vietoje įsikūrusioje kavinėje. Tai mano viena mėgstamiausių vietų gerti kavą, arbatą ar tiesiog atsikvėpti. Šlaite esantys namai bei mėlynose akyse skestantys krūmai suteikia ypatingą jausmą. Leisimės tarsi pasakų šalyje į Gioreme miestelį, kuriame susipažinsite su Gioreme muziejumi po atviru dangumi. Po kilsime Trijų gražuolių ir Vaizdinių slėnio link. Vakarėjant būsime meilės slėnyje ir galiausiai įsikursime viešbutyje. Vakarienė viešbutyje. Esant galimybei, už papildomą mokestį važiuosime žiūrėti besisukančių dervišų pasirodymo. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Labai ankstyvas kėlimasis tiems, kas norės skristi karšto oro balionu (už papildomą mokestį) ir saulei kylant žvalgytis po Kapadokijos slėnius iš paukščio skrydžio. Kaip alternatyva gali būti išvyka visureigiais stebint oro balionus. Pusryčiai viešbutyje. Po pusryčių važiuosime į keramikos muziejų Avanos mieste, bet pakeliui dar trumpam sustosime Čavušin kaimelyje. Vėliau (po sustojimo skanių lauktuvių parduotuvėje) važiuosime į vieną iš trisdešimt šešių regione esančių požeminių miestų. Šiuose miestuose gyveno tūkstančiai žmonių. Mieste, į kurį leisimės yra virtuvės, gyvenamieji kambariai, tvartai, sandėliai, šuliniai, bažnyčia. Saratli požeminis miestas nėra toks gilus kaip keletas kitų, todėl jame gali lankytis daugiau žmonių. Pakilę į žemės paviršių ir dienos šviesą, važiuosime Konijos miesto link. Ikoniumo miestas buvo žymus savo tapytomis ikonomis, o vėliau ir turbūt dėl žymiausio poeto, filosofo Muhammed Celâleddîn-i Rumi arba geriau žinomo Mevlânâ vardu. Ikoniumo mieste Sufizmo puoselėtojas ne tik gyveno, bet ir buvo mokytojas. Konijoje buvo įkurtas sufijų ordinas, buvo praktikuojamas sukimasis – sema. Čia Mevlana ir palaidotas. Lankysimės Mevlanos muziejuje, pietausime taip pat Konijos mieste ir po to važiuosime Antalijos provincijos ir viešbučių link.

Tai dviejų nepamirštamų dienų kelionė, kurioje kviečiu dalyvauti ir jus.

Kelionės data: antra rugsėjo pusė (tiksli data bus paskelbta kitą savaitę)

Kelionės kaina suaugusiam asmeniui 120 eurų, vaikams – 110 eurų

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė autobusu, nakvynė viešbutyje su pusryčiais ir vakariene, pusryčiai ir pietūs pirmą kelionės dieną, įėjimas į Gioreme muziejų po atvirų dangumi, įėjimas į keramikos muziejų.

Į kelionės kainą neįskaičiuota: gėrimai pusryčių ir pietų metu pirmą kelionės dieną, dervišų pasirodymas, skrydis karšto oro balionu, visureigių safaris, pietūs antrą kelionės dieną, asmeninės išlaidos.

Susirinkus minimaliai bent aštuonių asmenų grupei, ekskursija vyktų lietuvių kalba.
Kelionės programa ir lankomų objektų eiliškumas gali šiek tiek keistis.

Norėdami jungtis prie grupės užpildykite žemiau esančią formą, kad galėčiau žinoti norinčių keliauti skaičių.

Rekomendacijos:

Sidės ir Manavgato apylinkėse esantys viešbučiai yra arčiau Kapadokijos;
Kelionės metu nemažai vaikščiojimo ir reikalinga patogi avalynė;
Ankstyvam rytui ir vėlyvam vakarui gali reikėti šiltesnių rūbų;


Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.