Ar norėtumėte keliauti Rytų ekspresu?

Prakalbus apie Rytų ekspresą turbūt pirmiausia prieš akis iškyla vaizdai prabangaus traukinio, kuriame buvo įvykdyta žmogžudystė. Tai Agatos Kristi detektyvas, kurio pagrindinis herojus – Erkiulis Puaro. Ir iš tiesų ne viskas, kas paminėta romane ar rodyta filme yra išgalvota. Kelionė prasidėjo Stambulo senojoje Sirkedži stotyje, traukinys iš tiesų buvo, tačiau Turkijoje šiuo metu kursuoja kitas “Rytų ekspresas“, kuris nėra toks prabangus, tačiau ypatingai populiarus ir vietų gauti miegamuosiuose vagonuose labai sunku. Turkijoje šis traukinys vadinamas Doğu ekspresi.

Ne visuomet šis traukinys buvo toks romantiškas kaip šiuo metu. Iš tiesų jis buvo “romantizuotas“ kai atsirado socialinė medija ir daugybė turkų pradėjo dalintis ne šiaip nuotraukomis iš traukinio, bet ir nuotraukose rodyti savo išmonę kaip galima papuošti miegamuosius kupė girliandomis, kilimais, nuotraukomis ir begale kitų dekoracijų. Taip pat neretai demonstruojamas pusryčių ar vakarienės ruošimas kupė, būtinybė vieno sustojimų metu atsiimti užsisakytą kebabą. Dalis traukinio sąstato yra paprasti vagonai su krėslais ir šiuose kleiauja žmonės iš miesto į miestą be didelių romantiškų jausmų ar tikslų, o dalis traukinio sąstato skirta jau mano minėtai savęs parodymo ir kitų pažiūrėjimo veiklai. Iš keliaujant Rytų ekspresu (apie parą laiko) iš Ankaros traukinių stoties iki Karso traukinių stoties galima grožėtis besikeičiančia gamta. Maršruto ilgis 1310 km. Įspūdingiausia važiuoti žiemos metu arba pavasarį kai už lango daug sniego arba žydi bundanti gamta.

Rytų ekspreso valdytoja – valstybinė Turkijos geležinkelių kompanija TCDD. Pradžia galima laikyti 1936 metais atidarytą liniją iš Haidarpaša (Haydarpaşa) traukinių stoties Stambule iki terminalo Četinkaja (Çetinkaya) mieste. Priešistorė prasidėjo 1927 metais, kai buvo įkurta valstybinė įmonė Turkijos geležinkeliai ir traukinių bėgiai pradėti tiesti rytinėje šalies dalyje, kad pasiekti tuometinės Tarybų Sąjungos sieną. Tikslas buvo sujungti Ankaros ir Erzurumo miestus. Tikslas pasiektas 1939 metais ir tuo metu keleiviai traukinių keliavo iš Haidarpaša stoties iki Erzurumo miestu, kuriame keitėsi bėgių plotis ir tada keleiviai judėjo toliau iki Karso miesto – paskutinio Turkijos miesto iki pasienio su Tarybų Sąjunga. 1962 metais atkarpa Erzurum-Kars-Akkaya buvo pakeista į standartinį bėgių plotį ir nuo to laiko Rytų ekspreso linija pasiekė Karso miestą. Stambulo – Ankaros atkarpą pakeitus greituoju traukiniu, Rytų ekspreso maršruto pradžia tapo sostinė Ankara.

Nuotraukų galite rasti Instagram‘e su grotažymėmis: doguekspresi, karsekspresi, doğuekspresi

Visai neseniai po metų pertraukos vėl pradėjo kursuoti traukinys, o šią žiemą ruošiuosi juo keliauti ir aš.

Ar mėgstate keliones traukiniu ir ar norėtumėte leistis į tokią kelionę Turkijoje?


Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.