Sagalassos antikinis miestas ir levandų laukai

Ar jus domina istorija ir antikiniai miestai, gamta ir levandų kvapas? Jeigu taip, tuomet keliaukime drauge ne tik pasižvalgyti po antikos laikus menančius Sagalassos miesto griuvėsius, bet ir leiskimės drauge į levandų laukus. Čia nejučia tarsi nusikelsime į Provansą.

Sagalassos antikinis miestas nutolęs nuo Antalijos tik per 120 km, todėl kelyje nepraleisite tiek daug laiko, tačiau tuo pat metu galėsite grožėtis nuostabia gamta, kalnais, slėniais – važiuosime pradžioje kiek vingiuotu, o vėliau lygiu keliu. Iš tiesų poilsis akims. Privažiavę Alasuno (Ağlasun) kaimelį kilsime į kalną ir sukiojantis keletu kelio vingių grožėsimės kalnų panorama.

Antikiniame mieste buvo atlikta nemažai restauracijos darbų ir šiuo metu ant kalno šlaito esančiame mieste verta pamatyti keletą vietų: Antonijų nimfeumą, romėniškuosius namus, antikinį teatrą, agorą, Neono biblioteką ir kt. Turėsite laisvo laiko ne tik pasivaikščiojimui, bet ir gražioms nuotraukoms, nes šis miestas yra kalnuose ir net 1700 m aukštyje virš jūros lygio. Dažnas atsigaivina lediniu šaltinio vandeniu. Spartesni galės nueiti iki bazilikų, šventyklų.

Iš antikinio miesto leisimės į restoraną, kuriame bus patiekti pietūs. Čia jaukioje aplinkoje galėsite pailsėti ir laukiant karštų patiekalų galėsite stebėti kaip ruošiamas turkiškasis giozleme (už papildomą mokestį šį užkandį galima ir nusipirkti), yra vaikų žaidimų aikštelė. Vėliau keliu leisimės žemyn.

Važiuojant žiūrėti levandų, tikslas yra mažytis Kujudžak (Kuyucak) kaimelis. Jau artėjant matomi laukai, kuriuose yra įrengtos platformos, skirtos stebėti laukus iš aukščiau, yra sūpynių, kitų dekoracijų, prie kurių galima fotografuotis. Taip pat šalia būna įrengtos palapinės – parduotuvėlės, kuriose prekiaujama įvairiais gaminiais iš levandų, ledais, arbata. Pats kaimelis dar nėra tapęs labai komerciniu, todėl dar labiau traukia akį ir nuteikia maloniai. Mano mėgstamiausia vieta lankytis laukuose yra pravažiavus kaimelį ir kelis kartus pasisukus serpentinais. Šie laukai jau ant aukštesnės kalvos, yra įvairiaspalvių dekoracijų, už įsiamžinimą šioje vietoje neima pinigų, bet, žinoma, kažką nusiperki (tai puokštę šakelių, tai aliejaus, maišelių ar kitų smulkmenų). Visa ko kainos yra netgi labai geros. Gal todėl, kad didžioji dalis atvykstančių vis dar yra turkai.

Šią ekskursiją su manimi rekomenduoju rinktis nenorinčius važiuoti labai ilgo atstumo, tačiau norinčius pamatyti istorinį paveldą, gamtą, pakalbėti plačiau apie Turkiją ir mėgautis ramybe bei Turkijai vis dar neįprastais dalykais. Turėkite omenyje, kad Sagalassos antikinis miestas yra išsidėstęs kalno šlaite, todėl čia yra laiptų, akmenimis grįstų gatvių, rytais būna gana gaivu, o dienos metu karštoka. Būtina pasiruošti įvairiai temperatūrai, avėti patogią avalynę. Pasiimkite ir kremus nuo saulės. Taip pat reiktų turėti vandens.


Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.