Sagalassos antikinis miestas ir plaukimas Sığla kanjonu

Ar jus domina istorija ir antikiniai miestai, gamta ir iškylos laivu? Jeigu taip, tuomet keliaukime drauge ne tik pasižvalgyti po antikos laikus menančius Sagalassos miesto griuvėsius, bet ir leiskimės drauge į trumpą iškylą laivu po Sığla kanjoną.

Sagalassos antikinis miestas nutolęs nuo Antalijos tik per 120 km, todėl kelyje nepraleisite tiek daug laiko, tačiau tuo pat metu galėsite grožėtis nuostabia gamta, kalnais, slėniais – važiuosime pradžioje kiek vingiuotu, o vėliau lygiu keliu. Iš tiesų poilsis akims. Privažiavę Alasuno (Ağlasun) kaimelį kilsime į kalną ir sukiojantis keletu kelio vingių grožėsimės kalnų panorama.

Antikiniame mieste buvo atlikta nemažai restauracijos darbų ir šiuo metu ant kalno šlaito esančiame mieste verta pamatyti keletą vietų: nimfeumą, romėniškuosius namus, antikinį teatrą, agorą ir kt. Turėsite laisvo laiko ne tik pasivaikščiojimui, bet ir gražioms nuotraukoms. Dažnas atsigaivina lediniu šaltinio vandeniu. Spartesni galės nueiti iki bazilikų, šventyklų.

Po antikinio miesto lankymo važiuosime pietauti, o po pietų plauksime Sığla kanjonu, kuris savo grožiu ir ramybe pakeri daugelį. Pakeliui vaizdai taip pat nenusileis ryte matytiems. Įplaukę į siaurają kanjono dalį matysime dervamedžius, juodąsias pušis, uolas, išnyrančias iš vandens. Po plaukiojimo esant galimybei bus maudynės. Galėtumėte ne tik maudytis gaiviame vandenyje, bet ir plaukioti kanojimis, pripučiamais plaustais. Šiuo metu jau būsime visai netoli Antalijos, todėl vakarienei grįšite į viešbučius.

Šią ekskursiją su manimi rekomenduoju rinktis nenorinčius važiuoti labai ilgo atstumo, tačiau norinčius pamatyti istorinį paveldą, gamtą, pakalbėti plačiau apie Turkiją ir mėgautis iškyla laivu. Turėkite omenyje, kad Sagalassos antikinis miestas yra išsidėstęs kalno šlaite, todėl čia yra laiptų, akmenimis grįstų gatvių, rytais būna gana gaivu, o dienos metu karštoka. Būtina pasiruošti įvairiai temperatūrai, avėti patogią avalynę. Pasiimkite ir kremus nuo saulės. Taip pat reiktų turėti maudymosi aprangą, rankšluosčius, vandens.

Į ekskursiją vyksime antradieniais. Kaina suaugusiam 55 eurai, vaikams 40 eurų, kūdikiams 10 eurų.


Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.