Turkija vyrams ir stebuklingas akmuo

Šiandien buvo sužadinti prisiminimai iš Egipto, kai po skutimo sudirginta oda būdavo patrinama “kažkokiu“ akmeniu ar kristalu. Vėliau radau jų ir pirkti, veždaviau lauktuvių į Lietuvą. Turkijos kirpyklose šis akmuo buvo naudojamas kiek rečiau, o galiausiai apie jį ir visiškai pamiršau. Šis “kažkoks“ akmuo yra kalio aliuminio sulfatas. Dar kitaip vadinamas kalio alūnas arba potašo alūnas, naudojamas jau labai senai arabų kraštuose ir ne tik. Ši medžiaga naudojama dezodorantų gamyboje, nes stabdo bakterijų, sukeliančių nemalonų kvapą, augimą. Taip pat kalio alūnas švelnina odą ir naudojamas depiliavimo vaško gamyboje. Kalio alūno ir aliuminio sulfato derinys žinomas žaizdų užtraukimo ir antiseptinėmis savybėmis. Štai kuo po skutimo buvo trinamas veidas ir iš tiesų jausdavosi nestiprus perštėjimas, tačiau paraudimas labai greitai praeidavo.

Atvykę į Turkiją, galite apsilankyti paprastose kirpyklose vyrams, kuriose ne tik apkirps, bet ir padailins barzdą, ūsus ar tiesiog švariai nuskus. Galbūt net bus naudojamas alūnas.

Turkijoje šios medžiagos lazdelės vadinamos kraujo akmeniu kan taşı (neretai atrodo kaip degtukai su balta siera). Gali būti ir kaip nedidelis muilas ar kristalai ir vadinama cilt şapı (džilt šapi).

Ieškodami ką parsivežti naudingo iš Turkijos ir nebūtinai valgomo, prisiminkite šį kraują stabdantį daiktą. Galbūt tai bus puiki lauktuvė draugams.


1 mintis apie “Turkija vyrams ir stebuklingas akmuo

Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.