Ramadan karim

Islamiškame pasaulyje prasideda šventasis Ramadano mėnuo. Žvelgiant į “mūsišką“ kalendorių, islamiškuoju mėnulio kalendoriumi skaičiuojamos šventės kasmet pasislenka po vienuolika dienų atgal. Šiais metais Ramadanas prasideda šiąnakt (kadangi islamiškos šalys išsidėstę skirtingose laiko juostose, tai ir ramadano pradžia skiriasi).

Musulmonai nuo saulės patekėjimo iki saulės laidos pasninkauja ir tik po saulės laidos gali valgyti ir gerti. Taip vadinami pusryčiai – iftar – prasideda saulei nusileidus. Jie turėtų būti maistingi, tačiau lengvi. Ne visi musulmonai laikosi pasninko, tačiau šį mėnesį lankantis islamiškose šalyse reiktų gerbti pasninkaujančius. Yra taip pat išimčių kas atleidžiamas nuo pasninko. Tai vairuotojai, pilotai, (darbo metu), ligoniai, maži vaikai ir kt.

Svečiuodamiesi dabar galite sveikindamiesi vietos gyventojams palinkėti Ramadan karim, Ramadan mubarak ar Ramadan mubarek, Ramazan karim (Turkijoje), Ramazan mubarek (Turkijoje)

Paprastai turistinėse vietovėse pasninko mėnuo nelabai įtakoja gyvenimo, bet šiemet Turkijoje nuspręsta, kad šventojo mėnesio metu restoranai ir kavinės (ne viešbučiuose) dirbs ribotai ir maistą bei gėrimus teiks tik išsinešimui. Egipte tokio apribojimo nėra. Kituose musulmoniškuose kraštuose reiktų pasidomėti ribojimais taip pat.


Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.