Ekskursijos su manimi Turkijoje

Jau visai netrukus galėsime leistis į įdomias ir turiningas ekskursijas Turkijoje drauge.

Viena įspūdingiausių – Kapadokija. Žmonės skrenda iš viso pasaulio, kad pamatyti unikalų Kapadokijos regiono gamtovaizdį, tačiau tai nėra vienintelis dalykas, viliojantis keliautojus. Šis regionas masina savo istorija – ypač krikščioniškojo laikotarpio pradžios. Čia yra daug bažnyčių, išpuoštų freskomis, kurių spalvos neretai likę iki šių dienų, vienuolynų. Daugybė miestų po žeme, kuriuose žmonės laikinai apsigyvendavo, slėpdamiesi nuo užpuolimo ir persekiojimo. Kai kuriuose jų galima nusileisti net keletą aukštų po žeme. Prieš milijonus metų po ugnikalnių išsiveržimo pradėjęs formuotis kraštovaizdis ir dirvožemis suteikė galimybę ne tik gana paprastai įrengti namus po žeme ar olose (tai iki šiol yra Kapadokijos viena iš vizitinių kortelių), bet ir visa tai apipinti mistika, o kalbant apie žemiškus dalykus – urvus naudoti kaip sandėlius. Juose yr pastovi temperatūra, todėl galima saugoti, vaisus, daržoves, vyną, o neretame kaime olose yra tvartai ar netgi dalis namų. Ekskursijos Kapadokijoje metu mes aplankysime daug įspūdingų vietų, kurios nepalieka abejingo nė vieno ir kiekvieną vilioja skirtingi dalykai. Šios ekskursijos metu susipažinsime ir su tradiciniais amatais, papasakosiu apie kasdienį čionykščių žmonių gyvenimą, kurį turiu galimybę matyti iš labai arti jau ne vienerius metus, bus papildomų pramogų. Kol kas nenoriu išduoti paslapties dėl apgyvendinimo ekskursijos metu. Neabejotinai verta dėmesio ekskursija. Dėl šios ekskursijos programos detalių atvykę teiraukitės kelionių organizatoriaus “Tiketa Tour“ atstovų.

Pamukalę žino ne vienas buvęs ir nebuvęs Turkijoje, tačiau ar visi ten lankėsi. Kviečiu keliauti į Pamukalę drauge. Kelionės metu papasakosiu ne tik apie regiono istoriją, tačiau supažindinsiu ir su kitais regioną garsinančiais faktais. Kalbant apie Pamukalę, galima paminėti ne tik helenistinį ar romėniškąjį periodus, bet ir krikščionybę, sveikatingumą, pramonę, požemines versmes ir daug kitų dalykų. Pasivaikščiojimas kalcio terasomis bus tik dalis visos ekskursijos, nes Hierapolio miestas buvo vienas didžiausių ir svarbiausių antikos miestų, todėl jame yra tokių vietų, kurias atvykus reiktų išvysti. Ekskursijos metu susipažinsime ne tik su istorija ir kultūra, bet ir skonio receptorių malonumais. Tebūnie tai nedidelė užuomina, o dėl programos detalių atvykę teiraukitės kelionių organizatoriaus “Tiketa Tour“ atstovų šalyje.

Iš tiesų mes galėsime leistis ir į kitas ekskursijas, kurios dažnai būna sezoniškos ir priklauso ne tik nuo oro, bet ir nuo metų laiko. Jų metu istorija persipina su šiuolaikiniu gyvenimu, estetika, malonumu akims ir uoslei. Arimiausios jau gegužės mėnesį.

Kviečiu dalintis šia žinia su pažįstamais ir draugais, atvyksiančiais į Turkiją, kad galėtume įdomiai keliauti drauge.


Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.