Skintų gėlių kaina gali būti milžiniška

Turbūt daugelis mėgsta gėles. Vieni jomis grožisi sode, kiti namuose auginamomis ar pamerktomis vazoje. Gėlės taip pat perkamos ir dovanojamos įvairiomis progomis, o neretai ir skinamos laukuose, kad papuošti namus. Tačiau prieš skinant augalus reikia visuomet pagalvoti ir pasidomėti ar tikrai šiuos augalus galima skinti. Ne išimtis ir Turkija, todėl svečiuojantis šioje šalyje ir būnant gamtoje, apėmus romantiškai nuotaikai ar susižavėjus augalais, nereikėtų iš karto duoti rankoms valios, nes tai gali grėsti didžiule bauda. Ir jei viešbučio teritorijoje dažnai bus užrašas, kad gėlės neskinamos, o mieste knaisiotis klomboje savaime suprantama yra ne fasonas, tai gamtoje užrašų nebus.

Snieguolė (turk. kardelen) yra viena iš tų gėlių, kurios nuskynimas gali kainuoti 80 tūkstančių Turkijos lirų. Ypač reta kazdağı kardeleni (lot. galanthus trojanus).

Katilėliai (lot. Campanulaceae, turk. Tüylü Çan çiçeği) taip pat skirti tik pasigrožėti. Bauda už nuskynimą gali siekti gerokai virš 40 tūkstančių Turkijos lirų

Bijūnas (turk. ayı gülü arba şakayık çiçeği) žinomaa daugeliui ir turbūt atrodytų keista kaip gali būti skirta bauda, tačiau jei bijūną (Turkijoje yra 6 rūšys) nuskinsite kaip laukinį augalą (yra parduodamos ir kaip vazoninės gėlės ar krūmai sodinimui sode), tuomet grės bauda, didesnė nei 60 tūkstančių Turkijos lirų.

Likijos orchidėja (lot. ophrys lycia, turk. likya orkidesi) dažniausiai sutinkama einant žymiuoju Likijos keliu.

Ankaros krokas (lot. crocus ancyrensis, turk. Ankara çiğdemi)

Tulpių rūšys – Fritillaria imperialis – randamos Adijamane ir Tundželi.

Denizli žibuoklė (lot. viola Denizliensis). Būdami Pamukalėje ir antikiniame Hierapolio mieste nesusigundykite skinti šios gėlės jei rasite.

Gurgždis (turk. Özhandokotu, lot. Chaerophyllum posofianum)

Kulkšnė (turk. gürsöğüt geveni ir baypazarı geveni, lot. Astragalus yildirimlii ir astragalus beypazaricus).

Triufelių grybus draudžiama išvežti.

Baudžiama gali būti ne tik už aukščiau išvardintų ar kitų retų ir saugomų augalų skynimą, bet ir už visų laukinių gėlių svogūnėlių rinkimą be leidimo, pardavimą ir gabenimą į užsienį gresia teisinė atsakomybė.

Žinomas ir populiarus gėrimas salep yra daromas iš tam tikrų rūšių orchidėjų gumbų. Nelegali prekyba jais klesti ir skiriamos milžiniškos baudos.

Čia išvardinta tik keletas augalų. Geriau grožėkimės laukinėmis gėlėmis iš tolo ir palikime jas gamtoje.


Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.