Apartamentų nuoma Paryžiuje

Dirbdamas Prancūzijoje, daugiausia laiko praleidau Paryžiuje, bet ne Paryžiuje. Tokia mistiškai skambanti situacija būna tuomet, kai daugiausia laiko praleidi dirbdamas ir į Paryžiaus centrą atvažiuodamas kelis kartus savaitėje, tačiau gyventi reikia atokesniuose rajonuose. Kai dabar pagalvoju koks tuo metu buvo maratonas visą parą, tai romantikos šiame mieste matėsi tikrai mažai, tačiau jis turi kažką traukiančio savęs link. Vis tik nemažą įtaką darė ir matyti filmai, skaitytos knygos, kurių dėka susidarė išankstinis vaizdas galvoje. Pasivaikščiojimai miesto gatvėmis, Monmartras, Triumfo arka, sodai, opera, Senos krantinė, muziejai, net keletas kabaretų. Nors visuomeninio transporto sistema yra pakankamai “įdomi“, tačiau Margiris nori grįžti į Paryžių – trumpam žinoma. Gal nublanko su šiuo miestu susijęs kartėlis.

Neįmanoma paneigti, kad pamatyti čia galima daug įdomių, gražių, įspūdingų dalykų, todėl prieš atvykstant į Paryžių ir nenorint po jį blaškytis padrikai, reikia pasiruošti kelionei iš anksto: susidaryti bent abstraktų planą ką norėtumėte pamatyti, išgirsti ar pajusti, remiantis planu išsirinkti vietą apsistoti, pastudijuoti viešojo transporto sistemą. Atlikus pirmuosius darbus, juos galima papildyti bilietų į muziejus ar renginius užsisakymu internetu ir t.t. Net ir suplanavus viską labai gerai, Paryžius gali nustebinti maloniai arba nemaloniai. Streikai čia yra ypatingai dažni ir jums atvykus gali nevažiuoti tam tikra miesto transporto rūšis. Dėl tos pačios priežasties galite būti maloniai nustebinti, kai vyksta kiek kitokia streiko forma – neimamas mokestis už važiavimą. Teko patirti ir viena, ir kita. Dėl to gali atsirasti papildomų išlaidų, ypač jei gyvensite toliau nuo miesto centro esančiuose rajonuose, kurių pačiame Paryžiuje yra dvidešimt. Paryžiaus pagrindinis miestas arba tiesiog Paryžius yra apjuostas apvažiavimu Boulevard périphérique de Paris. Taigi, lankytinos ir žinomiausios miesto vietos yra viduje, tačiau apsistoti už miesto apvažiavimo yra pigiau ir vis tiek galima sakyti gyventumėte Paryžiuje. Susisiekimas iš ten būtų RER traukiniais. Kalbant apie viešbučio ar apartamentų lokaciją, dažniausiai bus pasakyta kuriame “arondismente“ įsikūrusi apgyvendinimo įstaiga. Didesnis skaičius nebūtinai reiškia didesnį atstumą nuo centro nes jų numeracija išsidėsčiusi ratu pagal laikrodžio rodyklę, pradedant miesto širdimi. Apsistojus pačiame miesto centre, nakvynei dažniausiai bus išleista didesnė pinigų suma, tačiau iš kitos pusės daug ką galėsite pasiekti tiesiog eidami pėsčiomis – ypač jei norite ir vakarinių ar naktinių pramogų. Ne visos lankytinos Paryžiaus vietos yra šalia viena kitos, todėl per vieną dieną nepavyks aplankyti visų ir ypač norint daugiau judėti pėstute – padalinkite į keletą dienų, kad ne tik būtų uždėta varnelė “mačiau“, bet ir pajusti malonumą. Norėsis užeiti į kavinę kavos ar užkandžių, pabūti prie senos ar pakilti į aukštesnę vietą.

Kitas klausimas yra ką rinktis – viešbutį ar apartamentus. Jei jums nereikia viešbučio teikiamų paslaugų ir patogumų, tuomet galite rinktis apartamentus. Tuomet pasirūpinkite, kad juose būtų nedidelė virtuvėlė, skalbyklė (ar siūloma skalbimo paslauga), internetas. Kaina, atvykus keletui dienų, gali svyruoti nuo kelių šimtų eurų iki keleto tūkstančių eurų. Pavyzdžiui 99 Urban Sublime Apartment gali kainuoti ne vieną tūkstantį, tačiau gali apsistoti daugiau asmenų. Galite apsistoti šalia Eliziejaus laukų ir Luvro esančiuose apartamentuose su terasomis. Pagundos labai daug.

Akreipkite dėmesį į tai, kad yra trys oro uostai, į kuriuos galima atvykti (Aéroport de Beauvais-Tillé, Aéroport de Paris-Orly ir Aéroport Paris–Charles de Gaulle, ir jei atvykstate trumpesniam laikui ar vėlyvais/ankstyvais reisais, tuomet susisiekimas užtruks.

Jei norite užsisakyti viešbutį ar apartamentus kelionei į Paryžių, tuomet galite kreiptis į mane ir susisiekti.

Su kuo jums siejasi Paryžius?


Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.