Stambulo transportas: elektriniai paspirtukai

Stambulas – milžiniškas miestas, kuriame galite rasti pačias įvairiausias transporto priemones: tramvajus, metro, metrobusus, autobusus, funikulierius, “vapūrus“ (Bosforo bangas skrodžiantys garlaiviai – keltai. Žodis vapur turkų kalboje kildinamas iš prancūzų kalbos žodžių junginio bateau à vapeur), taksi, privačius automobilius, dviračius ir… elektrinius paspirtukus. Atrodytų, kad tokioje miesto transporto maišalynėje ir dar masėje pėsčiųjų tiesiog neįmanoma įsprausti paspirtukų, tačiau jie atsirado, prigijo ir yra labai populiarūs stambuliečių tarpe. Jie dar vadinami kaykay. Taigi, nepaisant savo nepaprastai turtingos istorijos, Rytų konservatyvumo, Stambulas vėl įrodė vis dar esantis kosmopolitišku miestu su sparčiai modernėjančia infrastruktūra ir siūlomomis alternatyvomis.

Vis daugiau ir daugiau paspirtukų zuja gatvėse, todėl savaime suprantama atsirado ir daugiau rūpesčių vairuotojams, kurie apskritai nepratę paisyti mažesnių už automobilį eismo dalyvių, įskaitant pėsčiuosius. Pradžioje buvusi savotiška pramoga, paspirtukų nuoma, aplikacijos išmaniajame telefone pagalba, tapo labai populiari ir kaip susisiekimo priemonė. Ypač kai reikia nuvykti trumpesnius atstumus. Taksi imti neapsimoka, nes reikės laukti, yra minimalus mokestis ir galima strigti transporto kamščiuose, iki autobuso reikia paeiti, sulaukti ir nuvažiuoti. Paėmę paspirtuką (žinoma jei rankos neužimtos nešuliais) lengvai pasieksite kelionės tikslą. Paplitus šiai transporto priemonei, turėjo atsirasti ir daugiau reguliavimo: greičio ribojimas, riedančių asmenų vienu paspirtuku skaičius ir t.t. Sugebantiems išlaikyti pusiausvyrą tai yra puiki alternatyva mieste, norint išvengti kamščių ir norint prisidėti prie miesto taršos mažinimo. Tačiau tai nėra išeitis padauginusiems baruose velnio lašų, nes važiuoti paspirtuku apsvaigus nuo alkoholio – draudžiama.

Atvykę į Stambulą savo išmaniuosiuose telefonuose galite instaliuoti aplikacijas ir nesunkiai jais naudotis. Matysite kur yra artimiausias, ar jo baterija pakrauta. žinoma reikės turėti interneto ryšį. Nepamirškite, kad ši palsuga yra siūloma ne visuose Stambulo rajonuose.

Palm yra ir anglų kalba

Martı kelionės pradžia 1.99 TL, minute – 0.79 TL yra ir anglų kalba

Dost kelionės pradžia 1.99 TL, minutė – 0.59TL

BinBin Naujojo Stambulo oro uosto terminalai, Üsküdar ir Fatih rajonai, Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa miestelis, İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa miestelis.

HOP

MOBİ Büyükçekmece, Küçükçekmece, boğaz hattı, Kadıköy, Maltepe, Kartal, Pendik ve Ataşehir

ETKU – nebeveikia. Veikė Vale Kadıköy savivaldybėje Osmanağa ir Caferağa seniūnijose.

Elektrinių paspirtukų nuomos kompanijos rekomenduoja pirmą kartą važiuosiantiems išbandyti tuščiame kelyje ar take. Jaunesniems nei aštyuoniolikos metų asmenims nuomotis draudžiama. Savo sąskaita amokėti kito nuomą draudžiama. Jei telefono baterijoje energijos yra mažiau nei 20%, tuomet nuomotis nerekomenduojama. Nuoma veikia tam tikrose teritorijose, iš kurių išvažiuoti negalima. taigi per visą Stambulą pervažiuoti tuo pačiu paspirtuku nepavyks. Nuoma tol nesibaigs, kol negrįšite į veikimo teritoriją. Ilgiausia nuoma – para. Grąžinant neranešus apie gedimus ar palikus už teritorijos yra laikoma, kad paspirtukas pavogtas ir kaina išskaičiuojama iš mokėtojo sąskaitos.

Baudų pavyzdžiai:
Vagystė – 9000 TL
Netinkamas parkavimas ar netinkamoje vietoje – 40 TL
Parkavimas už veikos ribų – 9000 TL
Paspirtuko naudojimas nebūnat tikruoju nuomininku – 250 TL

Nuomos pradžios kaina apie dvi liras, minutės kaina – apie šešiasdešimt kurušų.

Kai kurios aplikacijos ir galimybė riedėti paspirtuku veikia ir kituose Turkijos miestuose.


2 mintys apie “Stambulo transportas: elektriniai paspirtukai

Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.