Turkiškoji žiema Antalijoje

Posakį “ne už kalnų žiema“ galima būtų perfrazuoti į “kalnuose jau žiema“. Nors iki kalendorinės žiemos dar likę daugiau nei savaitė laiko, tačiau atvėsę vakarai pranašauja artėjančią žiemą. Dienomis Antalijoje dar lepina +21 laipsnio šiluma ir džiugina saulė, tačiau išėjus pasivaikščioti į miesto parką ant skardžio akis užkliūna už tolumoje boluojančių kalnų viršūnių. Jas visai neseniai padengė sniegas. Ir tai nėra gerokai virš dviejų kilometrų aukščio Tahtali kalnas, o arčiau esantys žemesni kalnai. Šiuose kalnuose ir vasarą vėsiau ir lietaus tikimybė visuomet didesnė.

Tai vienas įdomiausių periodų, kai nepučiant smarkiam vėjui maloniai lepina ir šiluma, ir saulės spinduliai, dar galima matyti žydinčių augalų, ir tik kai kurie medžiai numetę lapus, o nekurie netgi pamažu krauna naujus pumpurus ir ruošiasi vėlyvai žiemai, kad pranašautų pavasarį. Taip ir mano kieme auganti šliandra ruošiasi pranašystėms. Pažvelgus į artimiausias orų prognozes net ant dūšios malonu, nes tokia pati oro temperatūra ir saulė turėtų džiuginti dar ne vieną savaitę. Labai norėtųsi, kad visa žiema tokia ir būtų. Nors šiuo metu ribojamas restoranų ir kavinių darbas ir galima teikti paslaugas tik išsinešimui, tačiau yra puiki išeitis – keliauti į miesto parkus. Šiandien vaikštant Falez parke buvo galima matyti nemažai žmonių, sėdinčių prie stalų ir atsinešusių savo maistą ir gėrimus termosuose iš namų. Grynas oras ir gera nuotaika puikiai darbuojasi gerindami žmonių imunitetą. Kadangi šalimais yra dviračių ir bėgimo takai, tai savo fizinę formą galima palaikyti ne tik būnant gryname ore, bet ir judant ar naudojantis viešais treniruokliais.

Kviečiu ir jus, jei tik leidžia kišenė ir yra galimybė, atvykti ilgesniam ar trumpesniam laikui į Turkiją ir apsistoti Antalijos apylinkėse. Galiu pasiūlyti gerą 5* viešbutį Melas Lara už gerą kainą. Eketės jūroje kirsti nereikės, nes ji dar šiltoka po vasaros. Oras kol kas yra tikrai geras, prognozės taip pat kol kas džiuginančios. Jei taip ir toliau, tai dalį dienos galima mėgaustis sniegu kalnuose, o kitą dienos dalį praleisti pajūry. Drauge galėtume sugalvoti ir kitos veiklos, išvykų. Žinoma galite likti ir ilgesniam laikui, nes Turkijoje be vizos galite būti iki devyniasdešimties dienų. Sočiai, kad išbandyti ir terminius viešbučius toliau nuo jūros. Liekant ilgesniam laikui būtų patogiau apsistoti apartamentuose. Dėl nestandartinių kelionių plano susisiekite su manimi, o greitu laiku žadu paskelbti informaciją apie galimybę apsistoti kalnuose.

Šis straipsnis buvo publikuotas mano Linkedin paskyroje


2 mintys apie “Turkiškoji žiema Antalijoje

Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.