Du mėnesiai Turkijoje

Lietuvos piliečiai Turkijoje turistiniais tikslais gali būti be vizos 90 dienų per 180 dienų. Tai yra tris mėnesius per pusmetį. Taigi žiemoti du mėnesius yra visai realu. Pakalbėkime apie tai, kaip tai galima padaryti, kas tai gali ir kodėl.

Šiuo metu atskristi į Turkiją iš Lietuvos tiesiogiai galima tik renkantis skrydį iš Vilniaus į Stambulą (Turkish Airlines oro linijos), o iš Stambulo vėliau į norimą miestą (Turkish Airlines, Sunexpress, Pegasus). Turbūt Turkijos pasirinkimas pirmiausia būtų dėl palankesnio oro ir kainų, taigi, kad suderinti abu šiuos dalykus, reiktų rinktis Antalijos regioną (atkarpoje nuo Antalijos miesto iki Alanijos, nes žiemą čia daugiau saulėtų ir mažiau lietingų dienų).

Apgyvendinimo pasirinkimas ne toks platus kaip vasaros metu, nes nemažai viešbučių pasibaigus vasaros sezonui yra uždaromi (ypač šiais metais), tačiau galima jų rasti. Du mėnesius laiko praleisti viešbutyje galbūt nėra labiausiai viliojantis dalykas, nes kambaryje nebus labai daug erdvės. nebent norisi pastoviai aptarnavimo kambario tvarkymo, viešbutinio maitinimo ir paslaugų. Jei aukščiau išvardintiems dalykams nėra pastovaus poreikio, tai palankiausias pasirinkimas – apartamentų ar buto nuoma. Butai dažniausiai būna gyvenamuosiuose kompleksuose. Jei gyvenamasis kompleksas didesnis ar prabangesnis, tai jame gali būti ir pirtis, uždaras baseinas, sporto salė. Jei paprastesnis, tai gali apsiriboti nedidele sporto sale. Reiktų nepamiršti, kad lauko baseinai nuo vėlyvesnio rudens iki pavasario būna tušti ir maudynių alternatyva yra jūra. Net žiemos metu jūros temperatūra būna apie 17-19 laipsnių šilumos. Po karštesnės vasaros gali būti ir šiltesnis. Dažniausiai gyvenamuosiuose kompleksuose būna ir bevielis interneto ryšys, palydovinė televizija. Gyvendami apartamentuose maistą galite gamintis patys – ypač pilnai įrengtose virtuvėse, taip pat galite išbandyti turkišką virtuvę vietiniuose restoranuose, užkandinėse ar kavinėse. Dažno svajonė ar tiesiog noras yra pajusti vietinių žmonių kasdienį gyvenimą. Tą galėsite pajusti su kaupu: rytais galėsite eiti į artimiausią kepyklėlę akmens krosnyje keptos duonos ar riestainių, kurie vadinami simit. Tam tikromis savaitės dienomis vykstančiame turguje galėsite nusipirkti vaisių ir daržovių, sūrių, alyvuogių ir kitų gardumynų. Esant geram orui rytais galėsite gerti kavą balkone ar terasoje, popiet ar vakare galėsite mėgautis turkiška arbata, kurią sėkmingai išmoksite ruošti patys. Nuomodamiesi butus ar apartamentus nepamirškite, kad reikės papildomai mokėti už komunalines paslaugas ir sutvarkymą išvykstant. Apie tai sutarkite iš anksto su savininkais ar nuomojančia kompanija.

Kokia veikla gali būti visus šiuos mėnesius? Jei jūsų darbo vieta yra bet kur pasaulyje ir reikalingas interneto ryšys, tai ir darbas bus čia – Turkijoje. Kam dirbti jau nebereikia, tai yra dar paprasčiau ir daugiau laisvalaikio. Dienomis būnant kurorte galima išsinuomoti dviračius. Neretai pakrantėje būna įrengti dviračių takai. Daug kur mieste yra lauko treniruokliai, vaikų žaidimų aikštelės. Yra stadionų su bėgimo takeliais, tai galite rinktis ar bėgioti krantine, ar stadione. Nuomotu automobiliu galite važinėti po apylinkes ar toliau. Turkijoje vidiniai skrydžiai dažniausiai nėra brangūs, todėl būdami čia galite nuvykti ir į tolimesnius miestus. Prieš tai reiktų pasidomėti oro prognozėmis. Yra ir žiemą veikiančių turistinių kompanijų, kurios organizuoja trumpesnes ar ilgesnes keliones Turkijoje ir galite jungtis prie vietinių grupių. Žinoma reiktų pasidomėti ar grupėje bus užsienio kalba kalbančių asmenų. Kas gyvenate Lietuvoje dabar ar ne tik dabar, ar kitoje šalyje gyvenimą daugiau “online“, tai jį kuriam laikui galite perkelti į Turkiją. Praeitą žiemą pakankamai nemažai keliavau, nes daugelį dienų buvo tam tinkamas oras. Kai pliaupia lietus, tai galima šiltai sėdėti viduje mėgaujantis skaniu maistu, taure gėrimo ir planuoti kaip kitą dieną eisite prie jūros. Jei staiga sugalvojote, kad pasiilgote sniego, tai už kiek daugiau nei poros valandų kelio nuo Antalijos miesto yra Davraz slidinėjimo kurortas. Apie jį jau buvau rašęs čia. Galite porai dienų ar ilgesniam laikui nuvykti į Stambulą (prieš tai pasižvalgius oro prognozių svetainėse).

Kyla klausimas ar patogu tiek laiko būti? Maišo grynų pinigų vežtis poreikio nėra, nes daugelyje vietų priimamos bankos kortelės. Atvykus galima įsigyti vietinę telefono sim kortelę, bet būtinai reiktų informuoti pirkimo vietoje, kad būsite ilgiau, nes Turkijoje įdėjus vietinę sim kortelę į šalyje neregistruotus telefonus, jie yra po kurio laiko blokuojami. Teoriškai po keturiasdešimties dienų. Atrišimas už kosminę kainą. Korteles galite įsigyti salonuose: Vodafone, Turkcell, Turk Telekom. Su savimi būtinai turėkite pasą ir kortelė gali kainuoti apie šimtą lirų plius pasirinktas planas. Šiuo metu reiktų stebėti reikalavimus dėl kaukių dėvėjimo tiek lauke, tiek patalpose. Kol kas kurortinėse vietovėse nėra apribojimų eiti į lauką (komendanto valandos).

Keletas žingsnių ir jūs mėgaujatės gyvenimu:
– Skrydžio paieška
– Būsto ar apgyvendinimo vietos paieška
– Skrydžio įsigijimas
– Atvykimas (kol kas abipusės privalomos saviizoliacijos nėra)
– Puikus laikas
– Išvykimas su ašaromis akyse nes nenorite išvykti

Pervežimo iš oro uosto paslaugą galite užsisakyti patys čia
Prieš išvykdami pasirūpinkite kelionės medicininių išlaidų draudimu.


Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.