Iš kelionių į virtuvę. Profesijos keitimas?

Sakoma kas keletą metų reikia keisti darbą, darbo profilį ar darbovietę. Aš tiesiog keisdavau šalis, kuriose praleisdavau daugiausia laiko. Šalis, kurioje pirmiausia praleidau nemažai laiko – Egiptas. Taip vėliau gimė mano knyga – darbo užrašai “Šuoliais per Egiptą“. Horizontas prasiplėtė tolyn į Rytus: Jordanija, Palestina, Izraelis. Vasaromis būdavau Turkijoje. Sukausi tarsi virtuvėje, apsuptas rytietiškų patiekalų, kvapų ir nemažai smėlio. Vėliau savo gyvenimą labiau susiejau su Turkija. Čia tikros rytietiškos salotos, mišrainė ir dar visko daug: Rytų, romėnų, graikų, persų, kultūra ir istorija, įvairios religijos ir jų atšakos. Esant darbo įkarščiui vėlgi galima jaustis kaip akmens krosnyje, kuri čia vadinama taş fırın (taš firin). Taip atsirado dar vieni darbo užrašai – knyga – “Turkiškos klajonės“.

Nei viena, nei kita nėra receptų knygos, tačiau jas skaitant tikiuosi galima pajausti kvapus ir išgirsti garsus, kuriuos aš jutau ir girdėjau būdamas šiose šalyse.

Ir štai atėjo vėl metas pasikeitimams po to kai viskas sustojo ir buvo gerokai kirsta per kojas. Na dar ir šiek tiek su šiupeliu per galvą. Kalbant virtuvės terminais buvo trinktelta kočėlu. Kaip tik tuo pat metu man buvo pasiūlyta prisidėti prie naujo projekto ir tapti kepėju. Prisipažinsiu, kad suktis virtuvėje man patinka. Negimsta ten Mišelino vertų šedevrų, bet ir kol kas nieko nesu pribaigęs patiekalais. Taigi sutikau tapti vienu iš kepėjų ir išbandyti save: gal tai žingsnis aukštyn, į priekį ar į šoną, bet žingsnis.

Nuo kelionių nepabėgau ir net nebėgau, o žadu tapti kelionių kepėju drauge su Travel Bakers. Ir tegu tai nebūna siejama su kita “kepti keliones“ prasme, kuri reiškia vienodų tarsi bandelių kepimą. Šiems kepiniams bus panaudota patirtis, išgyvenimai, įvairūs “prieskoniai“, slapti ir nelabai slapti pagardai, spalvos. Patiekalai taip pat bus tiek paprasti, tiek įmantrūs ir išskirtiniai, o pradėsiu nuo paprastesnių. Žemiau rasite poros kelionių nuorodas, kurios vėliau turėtų būti papildytos naujomis.

Pirma kelionė

Antra kelionė


Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.