Sinajaus pusiasalio turas su Kairu

Egiptas manęs nepalieka ir aš nepalieku Egipto. Taip galėčiau įvardinti dabartinius santykius su šia šalimi. Buvo pakilimų ir nuosmukių, bet Egipto įtakos paneigti neįmanoma. Kas žavi šioje šalyje labiausiai? Atsakymas būtų tvirtas – dykuma. Esu sukūręs dviejų savaičių programą – ekspediciją Vakarų Dykumoje, tačiau reikės palaukti geresnio meto, nes šiuo metu Vakarų dykumoje keliauti neleidžiama dėl susiklosčiusios situacijos Libijoje, tačiau likusioje Egipto dalyje viskas po senovei. Taigi, persikelkime į Sinajų. Iš tiesų Sinajuje esu dirbęs ne vienerius metus, tačiau pažintiniu turų nesu daręs nė karto ir apsiribodavau tik vienos dienos ekskursijomis. Tačiau vidinis balsas mane vis šnekino ir kalbino tai padaryt. Štai ir prikalbino. Programa sukurta remiantis ilgamete patirtimi bei drauge su egiptiečiais – Sinajaus kelionių specialistais. Sinajuje daugiausia keliauja britai, prancūzai ir italai. Turiu omeny specifines keliones, kai nesėdite viešbučiuose ir tik trumpam kur nors išvykstate pasižvalgyti. Šių kelionių metu daug einama pėsčiomis, važiuojama visureigiais ar jojama kupranugariais. Taigi ir mano savaitės programa buvo sudaryta atsižvelgiant tiek į jau organizuojamas keliones, tiek į galimybes. Joje bus kopimas į Mozės kalną, nakvynės dykumoje ir pajūrio stovyklose, jodinėjimas kupranugariais ir keliavimas visureigiais. Kanjonai ir oazės taip pat įtraukti į kelionės programą. Lankysimės ir Kairo mieste, kurį apžiūrėsime kiek kitaip – mano stiliumi ir tai šen tai ten pakaišiodami nosis, kur neplūsta keliautojų masės.

Ko iš keliautojų prašau aš:

 • Kantrybės. Dykumoje dažniausiai viskas vyksta daug lėčiau nei kitur. Egipte taip pat viskas vyksta lėčiau nei likusioje pasaulio dalyje.
 •  Suvokimo kur atvykote. Dykuma tai smėlis ir akmenys. Dykuma tai ne miesto ir prabangaus viešbučio patogumai. Čia yra dykumos gyvūnai ir gyventojai. Mes tik svečiai.
 •  Fizinis pasiruošimas būtų didelis pliusas. Nereikia būti sportininkais, tačiau žinokite, kad reikės ir paeiti smėliu ne vieną kilometrą ir pasivaikščioti mieste. Aš kartais negailėdamas žmonių vedžioju juos ilgiau nei įprasta, tad reiktų apsišarvuoti kantrybe man ir šiam mano polinkiui.
 •  Psichologinio pasiruošimo. Turbūt daugelis žinote, kad kelionių metu pasimato tikresnis žmogaus veidas. Ypač sunkesnių kelionių metu. Tad ponios ir ponai šios kelionės metu galime pamatyti ir sužinoti nemažai. Dykuma turi ir smegenis valančių savybių. Virve surištų niekas nelaikys ir bus atokvėpio akimirkų darbui su savimi, jei kas to pageidaus, tačiau aš jokių mokymų šiuo klausimu nevedu. Norintys kelionę pritaikyti savo mokymams galite taip pat kreiptis į mane.
 •  Drausmės. Dykuma atrodo tuščia, tačiau joje negalima daryti viską ko mes norime ir imti viską ką norime. Čia yra ir augalai, kurie gali būti saugomi įstatymo, kurie yra gyvūnų gyvybės šaltinis. Dykumoje yra ir nelabai simpatiškų gyvūnų, todėl nereiktų pagaliukų ar pirštų kišti į visas rastas skylutes, o klykti juos sutikę galite į valias.
 •  Suvokimo. Didžioji laiko dalis bus leidžiama dykumoje – pusiau laukinėmis ar laukinėmis sąlygomis, todėl iš anksto jums reiktų pasirūpinti reikalingais dalykais (asmens higienos ir apsaugos priemonės, vaistai ir t.t.)

Ką keliautojams siūlau aš:

 • Įdomų laiką
 • Patirtis
 • Nuovargį, kuris galiausiai būna malonus
 •  Savo turimas praktines žinias
 •  Daug smėlio ir dulkių, kurios galiausiai nusiplauna
 •  Ne patogumus, o varginančius malonumus

Kol kas ši kelionė yra planuojama lapkričio pradžioje arba viduryje, tačiau labai priklausys nuo URM rekomendacijų. Planuojamas keliaujančių skaičius – 15  asmenų. Apgyvendinimas dviviečiuose numeriuose. Norintys prisijungti susisiekite su manimi. Šią kelionę planuoju siūlyti ir vėlesniais žiemos mėnesiais. Galima ir pageidaujamomis datomis jei jau yra susirinkusi grupė. Kelionių organizatoriai, norintys prisidėti organizuojant keliones, susisiekite su manimi.

 


1 mintis apie “Sinajaus pusiasalio turas su Kairu

Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.