Kaip keliauti į Turkiją nesant užsakomųjų skrydžių

Kol Lietuvos žiniasklaida skleidžia straipsnius apie Turkiją, vaizduodami ją ne iš pačios geriausios pusės, tai galima pakalbėti kaip iki jos pakliūti dabar.

Skrydžiai. Skrydžiai į užsienio šalis iš Turkijos yra vykdomi jau bene mėnesį laiko. Todėl patogiausias ir realiausias susisiekimas dabar yra keliaujant per Vokietiją. Pagrindinės kompanijos, vykdančios skrydžius į kurortines vietas (Antalija ir Izmiras) yra Sunexpress ir Corendon, į Stambulą – Turkish Airlines. Dairantis skrydžių iš Vokietijos geriausia žiūrėti Berlyno oro uostus, nes nesant pakankamai keleivių, skrydžiai iš kitų oro uostų būna atšaukti. Skrydžio metu reikia dėvėti kaukes. Skrydžio metu turėsite užpildyti anketą apie savo buvimo vietą Turkijoje ir pateikti kontaktus. Šią anketą greičiausiai reikės pateikti pasų kontrolės metu.

Atvykimas į Turkijos oro uostus. Kiek teko bendrauti su neseniai atvykusiais į Turkiją žmonėmis, temperatūra yra tikrinama, taip pat galima rasti daugybę vietų su dezinfekciniu skysčiu (beje Berlyno Tegelio oro uoste teko matyti tik vieną ir temperatūra ten netikrinama, tačiau lendama į pinigines tikrinti kiek pinigų išsivežate). Jei oro uosto darbuotojams kyla įtarimų, kad jaučiatės prastai, jums bus padarytas testas ir tuomet priimtas sprendimas dėl tolimesnių veiksmų ar vykti į viešbutį, ar į ligoninę.

Viešbučiai. Viešbučiai pamažu atsidarinėja ir priima keliautojus. Dalis jų turi specialius higienos sertifikatus, tačiau jie nėra privalomi. Viešbučių su sertifikatais sąrašą galite rasti Turizmo ir Kultūros ministerijos svetainėje. Viskas su viešbučiais yra tvarkoje. Niekas nieko nelaiko narvuose ir nereikia maudytis su rūbais ar skafandrais. Maitinimo vietose negalėsite įsidėti maisto patys, o jį įdės darbuotojai. Taip pat daugiau skaidraus plastiko pertvarų. Viešbučio darbuotojai dėvės kaukes ir/arba apsauginius skydelius. Bus daugiau dezinfekcijos, vėdinimo, mažesnis viešbučių užimtumas, gali neveikti uždari baseinai. Jei tai yra baisūs nepatogumai, tai tokie patys laukia ir Europos šalyse (bent jau tokie patys reikalavimai).

Transportas ir pervežimai. Pervežimų metu reikės dėvėti kaukes ir transporto priemonėse turės būti mažiau keleivių. Daugelyje vietų bus matuojama temperatūra. Pamažu transporto kompanijos gauna higienos sertifikatus. Transporto kompanijų sąrašą galite rasti Turizmo ir Kultūros ministerijos svetainėje. Transporto priemonės po kiekvieno pervežimo ar ekskursijos turės būti dezinfekuojamos, prieš patenkant į transporto priemonę turi būti patikrinta temperatūra.

Ekskursijos. Ekskursijos taip pat jau įmanomos. Griežtesnė tvarka su jų užsakymu, nes prieš organizuojant ekskursiją reikia gauti leidimą, pateikti keliaujančių sąrašą ir t.t.

Kavinės, restoranai, barai, parduotuvės ir prekybos centrai. Kavinės ir restoranai veikia pagal tam tikras taisykles (stalai didesniais atstumais vieni nuo kitų, visur dezinfekciniai skysčiai, darbuotojai dėvi kaukes ir t.t.). Parduotuvėse reikia dėvėti kaukes, visur yra dezinfekciniai skysčiai, reikia laikytis saugaus atstumo (dažniausiai ant grindų priklijuoti lipdukai), taip pat ribojamas pirkėjų skaičius vienu metu. Prieš patenkant į prekybos centrus yra matuojama kiekvieno temperatūra, kai kuriuose prekybos centruose yra ekranai, kuriuose matosi kiek yra pirkėjų tuo metu. Prekybos centrų viduje yra daugybė vietų – stendų su dezinfekciniais skysčiais, o kai kurios parduotuvės duoda nemokamai vienkartines kaukes.

Viešasis transportas. Viešajame transporte ir taksi kaukės taip pat yra privalomos. Kai kuriuose miestuose vis dar reikia dėvėti kaukes ir būnant gatvėje, tačiau pavyzdžiui Antalijos provincijos miestuose tai nėra privaloma.

HES kodas Turkijoje ir kada jis reikalingas visiems. HES kodas (Hayat Eve Sığar) yra reikalingas Turkijoje keliaujant lėktuvu (šalies viduje), traukiniu ar tarpmiestiniu autobusu.

Kaip gauti HES kodą:
• Jei turite Turkijos pilietybę: siųsti SMS žinutę numeriu 2023 šiuo tekstu: HES (tarpas) Turkijos asmens kodas (kimlik) (tarpas) paskutiniai 4 skaičiai asmens dokumento serijos numerio (tarpas) suplanuotos kelionės dienų skaičius plius 7 dienos (norintiems grįžti į Turkiją)
• Jei turite leidimą laikinai gyventi Turkijoje: siųsti SMS žinutę numeriu 2023 šiuo tekstu: HES (tarpas) Turkijos asmens kodas (kimlik) (tarpas) gimimo metai (tarpas) suplanuotos kelionės dienų skaičius plius 7 dienos (norintiems grįžti į Turkiją)
• Jei neturite Turkijos asmens kodo: siųsti SMS žinutę numeriu 2023 šiuo tekstu: HES (tarpas) pilietybė LTU (tarpas) paso numeris (tarpas) gimimo metai (tarpas) pavardė. Pvz.: HES LTU 12345678 1980 BUDRYS
HES kodui gauti turite naudoti pasą su kuriuo atvykote į Turkiją. SMS žinutę turite siųsti iš mobilaus telefono priregistruoto prie Turkijos mobilaus ryšio operatoriaus.

Vienintelis nepatogumas, kuris gali būti, tai pasidaryti COVID-19 testą likus ne daugiau kaip 48 valandoms iki kelionės (grįžimo iš Turkijos) ir tik licencijuotose laboratorijose, kurių oficialus sąrašas yra Turkijos Sveikatos apsaugos ministerijos svetainėje. Beje po tiek Turkijos vanojimo rykštėmis dėl viruso atvykus į Berlyno oro uostą niekas net temperatūros netikrina ir jokių testų neprašo. Taip kad visas triukšmas yra labai keistas, bet dėl viso pikto testą geriau pasidaryti. Jo kaina 200 Turkijos lirų.

Draudimas nuo COVID-19 Turkijoje. Turkija taip siūlo draudimą nuo COVID-19 gydymo. Yra kelių pakopų draudimas:

15€ – padengia 3000€ gydymo išlaidų

19€ – padengia 5000€ gydymo išlaidų

23€ – padengia 7000€ gydymo išlaidų


Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.