Kur Pamukalė ten ir vynas

Pamukalės pavadinimas žinomas daug kam, kas yra apsilankę ar domisi kelionėmis į Turkiją. Iš turkų kalbos išvertus žodis pamukkale reikštų medvilnės pilį. Toji pilis yra gamtos tvarinys ir “pastatytas“ iš kalcio. Nieko stebėtino, nes gamta dar ne tokių dalykų yra padariusi. Šalimais, o tiksliau už terasų, dar antikos laikais buvo įkurtas miestas, kuris buvo vienas didžiausių ir svarbiausių daugybę amžių. Čia vyko ne tik prekyba, bet ir buvo dievų garbinimo, gydymo centrai. Taigi Turkijos teritorijoje ne tik daug gamtos ir istorijos paminklų, bet pasirodo ir medicininis turizmas skaičiuoja nemažai amžių. Atvykus į Pamukalės kaimelį galima nušauti du ar netgi tris zuikius vienu metu. Kalbant apie du zuikius, tai būtų ropinėjimas kalcio terasomis ir antikinio Hierapolio miesto apžiūrėjimas. Kalbant apie tris zuikius dar būtų galima paminėti sveikatinimosi procedūras. Pačiame Hierapolio mieste yra Kleopatros baseinas, kuris iš tiesų atsirado po žemės drebėjimo ir patvarkius duobės kraštus virto baseinu, užpildytu mineraliniu vandeniu. Kleopatra šiandien būtų susireikšminusi iki begalybės žinodama kiek jos vardu yra pavadintų vietų vien Turkijoje. Yra sakančių, kad Kleopatra buvo toli gražu ne tokia graži kaip apie ją pasakojama, bet tiek to. Visgi susuko galvas ne vienam iškiliam ponui. Šalimais esančiuose Pamukalės ir Karayıt kaimeliuose yra viešbučių, turinčių mineralinio vandens baseinus. Lenkiu link to, kad atvykus čia su nakvyne būtų daugiau potyrių, daugiau laiko ir ryte būtų galimybė pakilti karšto oro balionu. Vieni pliusai. Tačiau atvykstantys vienai dienai turi apsiriboti keliomis valandomis, kurias galima labai gerai išnaudoti. Prie gerųjų potyrių ir pažinimo galima būtų pridėti dar porą šio regiono vizitinių kortelių. Pirmoji tai yra tekstilė. Vėlgi tai nėra kelių dešimtmečių verslas, o siekiantis senovės laikus. Kalbant apie tekstilę būtų galima nušuoliuoti daugybę amžių į praeitį ir mintyse apsilankyti Leodikijos mieste, kuris beje yra visai netoli Pamukalės. Čia miestiečiai apatinius pradėjo dėvėti labai anksti. Kitas ne mažiau žymus regiono verslas ir šiuo metu yra vynas. Nekalbu apie vaisinį vyną, bet apie mums įprastą vynuogių vyną. Nuo Pamukalės pavažiavus keliolika kilometrų Alašehiro miesto link prasideda akimis neaprėpiami vynuogynai, pro kuriuos važiuojama ne vieną valandą. Apskritai Turkijos teritorijoje vynioku buvo mėgaujamasi labai seniai. Daug vynuogių iš čia yra suvartojama Turkijoje, Sultaniye rūšis yra eksportuojama, o dalis panaudojama vynui. Pamukalės vynai yra laimėję ir tarptautiniuose konkursuose specialių prizų. Turbūt keistoka girdėti apie turkišką vyną, kuris gali būti geras ar net kažką laimėti. Plačioje visuomenėje jis nėra labai žinomas, Turkijoje jis brangus mokesčių dėka, tačiau jo paragauti verta.

Kas lankysitės Antalijos regione ir su kuriais vyksime drauge į ekskursiją Pamukalėje, apsilankysime ir vyno parduotuvėje. Tai ne paprastas marketukas, kurių gausu mieste, bet specializuota vyno parduotuvė. Kainų intervalas yra nemažas. Dar esu numatęs ir kitą sustojimą pakeliui į kurortus, tačiau apie jį daugiau keliaujant su manimi.

Jau greitai su jumis galėsime susitikti Antalijos regione ir keliauti, kad patirti pažinimo džiaugsmą. Dirbu čia su lankstaus mąstymo kompanijomis, todėl ir programas stengiuosi paįvairinti kažkuo nestandartiniu ir nebūdingu visiems. Šį sezoną dirbsiu su “Itaka“.

Nuotraukoje vynas yra būtent iš mano minėtos parduotuvės. Vynas laimėtojas.


Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.