Ketinantiems artimiausiu metu vykti į Turkiją

Jau anksčiau buvau minėjęs, kad judant šalies viduje Turkijos piliečiams bus reikalingas HES kodas, be kurio nebus priimama į lėktuvus, traukinius ir tarpmiestinius autobusus. Situacija jau kiek kita ir kodų reikia visiems
Birželio 12 d. Turkijos respublika atvėrė šalies sienas tarptautiniam oro susisiekimui Lietuvos ir kitų pasaulio šalių piliečiams.
Keleivių iš užsienio šalių atvykimo į Turkijos oro transportu taisykles:
• Oro uoste ir lėktuve privalote dėvėti veido kaukes.
• Skrydžio metu turėsite užpildyti anketą apie savo buvimo vietą Turkijoje ir pateikti kontaktus
• Atvykusiems keleiviams, taip pat vykstantiems tranzitu, bus atliekamas sveikatos patikrinimas dėl koronaviruso simptomų nustatymo.
• Sveikatos patikrinimo metu neturėję jokių ligos požymių keleiviai galės pasiekti savo kelionės tikslą, jiems karantinas Turkijoje nėra taikomas.
• Nustačius viruso simptomus, bus atliekamas nemokamas PCR testas.
• Jei PCR testas yra teigiamas, keleivis nebus deportuojamas, o nukreipiamas į gydymo įstaigą pagal Turkijos sveikatos apsaugos ministerijos nustatytas taisykles ir procedūras.
Keleiviai, ketinantys Turkijos ribose naudotis viešuoju transportu tarp šalies miestų (autobusu, traukiniu, lėktuvu), įskaitant vyksiančius į oro uostą ir turinčius bilietus tarptautiniam skrydžiui į bet kurią užsienio šalį, privalo gauti HES kodą (Hayat Eve Sığar). Informacija kaip gauti kodą yra pateikiama paspaudus nuorodą: https://hayatevesigar.saglik.gov.tr/hes.html

Kaip gauti HES kodą:
Jei turite Turkijos pilietybę: siųsti SMS žinutę numeriu 2023 šiuo tekstu: HES (tarpas) Turkijos asmens kodas (kimlik) (tarpas) paskutiniai 4 skaičiai asmens dokumento serijos numerio (tarpas) suplanuotos kelionės dienų skaičius plius 7 dienos (norintiems grįžti į Turkiją)
Jei turite leidimą laikinai gyventi Turkijoje: siųsti SMS žinutę numeriu 2023 šiuo tekstu: HES (tarpas) Turkijos asmens kodas (kimlik) (tarpas) gimimo metai (tarpas) suplanuotos kelionės dienų skaičius plius 7 dienos (norintiems grįžti į Turkiją)
Jei neturite Turkijos asmens kodo: siųsti SMS žinutę numeriu 2023 šiuo tekstu: HES (tarpas) pilietybė LTU (tarpas) paso numeris (tarpas) gimimo metai (tarpas) pavardė. Pvz.: HES LTU 12345678 1980 BUDRYS
HES kodui gauti turite naudoti pasą su kuriuo atvykote į Turkiją. SMS žinutę turite siųsti iš mobilaus telefono priregistruoto prie Turkijos mobilaus ryšio operatoriaus.

Šiuo metu Turkijos nėra šalių sąraše, kuriose sergamumo koronavirusu rodiklis yra didesnis nei 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų per paskutiniąsias 14 dienų, todėl grįžusiems iš Turkijos karantinas nėra privalomas.

Ši informacija pateikta LR ambasados Turkijoje Facebook paskyroje


Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.