Tėvo diena Lietuvoje ir Turkijoje

Tėvo diena, kaip ir Motinos diena, švenčiama beveik visame pasaulyje. Motinos dienos kilmė siekia antikos laikus, tačiau šiuolaikinis šventimas atkeliavo iš JAV. Kaip yra su tėvo diena?

Lietuvoje Tėvo diena švenčiama pirmąjį birželio sekmadienį, o Turkijoje trečią birželio sekmadienį. Katalikiškuose Pietų Europos kraštuose dar viduramžiais ši diena buvo švenčiama kovo 19 dieną kaip šv. Juozapo diena. Vėliau sulig Amerikos užkariavimu katalikiškasis šventimas drauge su ispanais ir portugalais nukeliavo į kitus žemynus. Dar penktajame mūsų eros amžiuje koptai ortodoksai švęsdavo Tėvo dieną kaip šv. Juozapo liepos 20. Šiuolaikinė Tėvo diena vėlgi kilusi iš JAV. Bet kuriuo atveju anksčiausio šventimo yra dieviškasis arba kitaip tariant religinis pradas, tačiau priešingai nei Motinos dienos, nėra pagoniškos kilmės. Lietuva tėvo dienos švente dalinasi tik su Šveicarija, o Turkija su daugybe viso pasaulio šalių. Tėvo dienos progai vaikai savo tėvams Turkijoje ruošia sveikinimus, savo darytas dovanėles. Tai nėra valstybinė šventė, todėl eisenų ar paradų nebūna, tačiau ji švenčiama kiekvienuose namuose. Apskritai Turkijoje galima jausti savotišką abiejų tėvų kultą. Jau greitai pasirodys ir įvairios reklamos tiek stenduose, tiek televizorių ekranuose – proga kreiptis į vyriškąją visuomenės dalį.

Kaip Tėvo dieną švenčiate jūs?


1 mintis apie “Tėvo diena Lietuvoje ir Turkijoje

  1. Tėvo diena – šeimos šventė, kuri sukviečia artimuosius į gimtus namus. Jau tapo tradicija šventinį savaitgalį aplankyti tėvų, senelių kapus, uždegti žvakelę, padėti gėlės žiedą bei pasimelsti.
    Tai šventinis savaitgalis, kurį dažniausiai leidžiame artimiausių šeimos narių apsuptyje namų terasoje, mėgaujamės šiltu bendravimu, skanaujame namuose ruoštą maistą, džiaugiamės prasidėjusia vasara. Per šventes, šiltuoju metų laiku, ant stalo visada puikuojasi šašlykai. Vienas ar kitas šeimos narys turi gerą progą parodyti savo konditerinius ar kulinarinius sugebėjimus :). Šiemet skanavome namuose gamintus ledus. Degustavome šaltą baltos kavos gėrimą, kuris prekyboje turėtų pasirodyti šią savaitę. Tai naujas produktas, kuris ne tik tonizuoja, bet ir atgaivina karštą vasaros dieną (man ji per saldi, nes kavą bei arbatą geriu be cukraus).
    Nerealus jausmas, kai rutiną pakeičia šventės, atostogos ar kelionės, įkvepiančios energijos naujiems darbams :).

    Paspaudė "Patinka": 1 person

Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.