Turkija pamažu atsiveria

Kurį laiką su pavydu galėjome žiūrėti kaip pamažu atleido suvaržymus įvairios pasaulio šalys ir daugiausia skaitliuką sukę Europos šalys. Net ir kurį laiką čirškinant aukštesnei nei 40 laipsnių temperatūrai šalies pietuose, reikėjo dėvėti kaukes, buvo uždaryti paplūdimiai. Šiandien šalies prezidentas pristatė naujus terminus kaip bus lengvinamos sąlygos.

Vis dar į lauką draudžiama eiti vaikams iki aštuoniolikos metų (išskyrus trečiadienius ir penktadienius, tam tikromis valandomis) ir vyresniems nei 65 metų asmenims (sekmadieniais kelias valandas gali sukti ratus apie namus).

Nuo birželio pirmos dienos galima bus laisvai judėti tarp miestų.

Nuo birželio pirmos dienos veiks kavinės, restoranai, barai, baseinai. Būtina bus laikytis socialinio atstumo.

Pakelės poilsio sustojimai dinlenme tesisleri (su restoranais ir parduotuvėmis) atsidarys nuo birželio pirmos dienos.

Paplūdimiai, parkai, muziejai ir antikiniai miestai atsidarys nuo birželio pirmos dienos. Sporto salės ir aikštelės atsidarys taip pat nuo birželio pirmos dienos.

Nuo birželio pirmos dienos bus leidžiamos vykdyti jūrinės išvykos.

Atvirose vietose galės vykti renginiai, tačiau detalės dėl tvarkos bus praneštos vėliau.

Prezidentas pabrėžė tris dalykus: kaukės, atstumas ir higiena. Iš esmės vis dar lieka neaišku ar lauke vis dar privaloma dėvėti kaukes. Tačiau laisvės kvapas jau jaučiasi.

Taigi nuo birželio pirmos dienos prasideda vietinio turizmo judėjimas. Pasimatys kaip pasiruošę viešbučiai ir kitos paslaugas teikiančios vietos.

Vis dar sklando informacija apie datas kada šalis atsivers atvykstantiems iš užsienio. Leidimas atvykti iš Lietuvos numatytas sulig antrąja šalių grupe – nuo birželio penkioliktos dienos. Tačiau jis nėra garantuotas, be to leidžiami skrydžiai. Reisinių tiesioginių skrydžių iš Lietuvos į Turkiją yra nedidelis pasirinkimas. Tiksliau tik vienintelis maršrutas iš Vilniaus į Stambulą. Užsakomieji skrydžiai yra visiškai kitas dalykas, kuris priklauso jau ne tik nuo Turkijos ar ji įsileidžia, bet ir nuo šalies iš kur jie vykdomi bei kompanijų, kurios juos organizuoja. Taigi jei Turkijos leidimas ir duotas, tai nereiškia, kad puls visi tą pačią dieną ir skraidinti. Reikia stebėti tiek Lietuvos URM ar kitų šalių URM rekomendacijas, taip pat kelionių operatorių pranešimus.

Ta proga Antalijoje turbūt griaustinis duoda ženklą gamtai, kad gyvūnai spėtų išsislapstyti ir jūra pasiruoštų išbalusių kūnų antpuoliui.

Nuoroda į visą Turkijos prezidento pranešimą


2 mintys apie “Turkija pamažu atsiveria

    1. Viskas priklausys ne tik nuo to ar Turkija įleidžia, bet ir nuo JK Užsienio reikalų ministerijos rekomendacijų. Jei nebus apribojimų ir bus vykdomi skrydžiai, tai neturėtų kilti problemų. Be to klausimas ar grįžus po atostogų reikės karantinuotis namuose. Kol kas visa tai neaišku

      Patinka

Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.