Numatoma tvarka Turkijos viešbučiuose

Turkijos Kultūros ir Turizmo ministerija pamažu susistemino reikalavimus, kurie bus keliami šalyje esantiems viešbučiams ir kitoms apgyvendinimo įstaigoms, norintiems šiais metais priimti svečius. Buvo pasigirdę kalbų, kad pirmiausia bus atnaujintas sveikatos turizmas ir esą jau gegužės mėnesį. Šiuo klausimu turėčiau vieną iš versijų kodėl tai neįmanoma. Visų pirma dar nėra vykdomi skrydžiai į užsienio šalis. Konkrečios datos, kada jie bus ir į kur bus pradėti vykdyti taip pat taip pat gali keistis. Galbūt klaidinanti frazė sağlıklı turizm (turk. sveikas turizmas) kai kam pasirodė kaip sveikatos turizmas. Taip, buvo pastatytos didelės ligoninės, bet projektas driokstelėjo ne sveikatos turizmui pagyvinti pandemijos ir karantino metu. Sunku būtų įsivaizduoti skrydžius iš užsienio kai keliolikoje didžiųjų miestų savaitgaliais dar būna komendanto valanda. Greičiausiai čia turėta omeny sveikas turizmas, t.y. apgyvendinimo įstaigoms ir kitoms paslaugas teikiančioms vietoms suteikiamas specialus sertifikatas, pažymintis, kad ši vieta laikosi keliamų reikalavimų ir yra saugi.

Reikalavimai keliami ne tik apgyvendinimo ar maitinimo įstaigoms, bet ir transporto kompanijoms, lankytinoms vietoms ir t.t. Kokie gi šie reikalavimai ir kokių atostogų galima būtų tikėtis.

Viešbučiuose

Turi būti užtikrintas socialinis atstumas tarp žmonių. Prie įėjimų būtina įrengti termo kameras arba naudoti temperatūros matavimui skirtus kitus aparatus (jau dabar užeinant į visus prekybos centrus yra tikrinama kiekvieno temperatūra). Taip pat turi būti dezinfekcinis kilimas, rankų dezinfekavimo indai. Svečius tikrinantis personalas turi dėvėti kaukes ir mūvėti pirštines. Svečiai turi pranešti kur lankėsi (šalys, miestai) per paskutines keturiolika dienų ar serga chroniškomis ligomis, taip pat pažyma apie COVID-19 (greičiausiai turimas omeny testas arba kita pažyma). Užtikrinti bekontaktį atsiskaitymą. Visose viešose erdvėse (liftai, holas, barai, restoranai, terasos, klubai, kavinės ir t.t.) turi būti užtikrintas saugus atstumas tarp žmonių ir visur privalo būti apie tai įspėjantys ženklai. Kambariuose arba šalia esant tos pačios šeimos atstovams socialinis atstumas nėra būtinas. Vaikų žaidimų kambariai, vaikų klubai, pramogų parkai privalo būti uždaryti. Visose viešose erdvėse privalo būti pakankamai dezinfekcinio skysčio rankoms. Sporto salės galės veikti tik pagal griežtą grafiką ir išankstinius užrašymus, kad patalpoje nebūtų viršytas leistinas žmonių skaičius ir užsiėmimų trukmė. Šiose vietose esančios prausimosi priemonės turės būti tik vienkartinio naudojimo. Po kiekvieno panaudojimo visa įranga privalės būti dezinfekuota specialiomis priemonėmis. Paplūdimio rankšluosčiai ar rankšluosčiai prie baseino privalės būti pateikiami tik plastikinėse pakuotėse arba specialiai personalo. SPA centrai, turkiškos pirtys, saunos ir masažo kambariai negalės būti atidaryti jei negaus specialių Sveikatos apsaugos ministerijos sertifikatų. Maitinimo vietose atstumas tarp stalų mažiausiai pusantro metro, o atstumas tarp kėdžių mažiausiai 60 cm. Aptarnaujantis personalas privalės laikytis saugaus atstumo.

Maisto bufetas bus atitvertas specialia pertvara ir maistą svečiams į lėkštes dės aptarnaujantis personalas. Bendrose erdvėse esantys savitarnos kavos/arbatos aparatai, vandens ar kitų gėrimų dispenseriai turės būti išnešti arba gėrimus pilstys aptarnaujantis personalas. Stalai, kėdės, prieskoninės ir druskinės, meniu po kiekvieno svečio turės būti dezinfekuoti alkoholinio pagrindo priemonėmis. Pageidautina naudoti vienkartinius cukraus ir kt. paketus.

Personalas

Privalės būti pastoviai tikrinama personalo sveikatos būklė. Visas personalas privalės būti apmokytas kaip elgtis. Prie visų įėjimų, skirtų personalui taip pat privalės būti įrengtos termo kameros, dezinfekciniai kilimai ir rankų dezinfekcinių priemonių indai. Personalo patalpose atstumo laikymosi ir dezinfekavimo reikalavimai tokie pat kaip ir kitose patalpose.

Bendra tvarka

Periodiškai privalės būti tikrinama bei dezinfekuojama ventiliacijos bei klimato kontrolės sistema. Po kiekvieno svečio išvykimo bus privaloma kambario dezinfekcija. Dažnai turėtų būti naudojama natūrali patalpų ventiliacija. Bendrose erdvėse turės būti padėtos pilkos spalvos dėžės, kurios skirtos tik panaudotoms vienkartinėms kaukėms ir pirštinėms. Atviruose ir uždaruose baseinuose privalo būti speciali chloro koncentracija (1-3 ppm atviruose ir 1-1,5 ppm uždaruose).

Taigi, tokia tvarka yra nustatyta dabar. Žinoma yra daugybė detalių, skirtų personalo elgesiui ir paaiškinimai kaip valyti visokius jungiklius, rankenas ir distancinio valdymo pultelius. Į tokias smulkmenas nesileidau.

Iš esmės tragedijos jokios nesimato, apart to, kad viskas atrodys gana keistai. O daugiau švaros dar niekam nepakenkė. Turbūt daugiausia klausimų dėl vandens ir pramogų parkų, vandens kalnelių ir žaidimų aikštelių. Kol kas tai turės būti uždaryta, bet situacija gali keistis priklausomai nuo pasaulinių tendencijų ir padėties šalyje. Nurodymuose kalbama apie pramogų parkus, bet ne vandens kalnelius, todėl tai palieka erdvės žodžių žaismui. Vėlesniais šio sezono mėnesiais situacija gali pasikeisti ir gali būti teikiama daugiau paslaugų ar gali būti daugiau pramogų.

Kol kas jokios informacijos apie ekskursijas ir lankytinas vietas turizmo agentūros nėra gavusios. Greičiausiai ta tvarka praktikoje pasimatys kaip veikia jau neužilgo – birželio pradžioje, kuomet planuojama vietinio turizmo pradžia. Visa aukščiau išvardinta tvarka gali pasikeisti jau rytoje jei kokia komisija taip nuspręs. Taip pat kol vyksta įvairios derybos tiek su Vokietija, tiek su kitomis šalimis, neįmanoma įvardinti kada prasidės poilsiautojų iš užsienio srautai. Lieka tik spėlioti, kad gal tai bus birželio vidurys, gal pabaiga, o gal tik liepos mėnuo. Galima būtų įžvelgti ir teigiamų dalykų visame šitame reikale: mažiau žmonių ir stumdymosi užpakaliais, mažiau krentančio maisto iš lėkščių ir geresnės formos po atostogų, daugiau švaros. Taip pat lendančius su paslaugėlėmis per arti galima nusiųsti per saugų atstumą – bent jau porą metrų. O kur dar švaresnis oras ir jūra. Galbūt delfinai ar vėžliai nustebs jus pamatę besimaudančius jūroje.


Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.