Didžiosios šventės ir komendanto valanda Turkijoje

Nuo rytojaus prasideda didžiosios metų šventės Turkijoje ir visame islamiškame pasaulyje. Šiemet gegužės 19 dieną švenčiama Didžioji (Didybės) naktis Kadir Gecesi. Ši šventė susijusi su diena, kai pranašui Mohamedui buvo pradėtas apreikšti Koranas – šventoji musulmonų knyga. Gegužės 23 dieną yra Arefe diena – Ramadano šventės išvakarės, kai baigiasi pasninko mėnuo ir sekančias tris dienas vyks pati šventė. Paprastai šias dienas būna ruošiama daug maisto, saldumynų. Jau dabar parduotuvių lentynos užverstos šventiniais saldumynais. Europos šalys gana sparčiai ir dažnai anksčiau nei planuota atveria sienas, švelnina priemones. Deja šiemet Turkijoje šventė bus gerokai sukaustyta, nes ką tik šalies vadovas pranešė, kad visas šventines dienas (23-26 gegužės imtinai) visose provincijose (81) bus komendanto valanda, kurios dalyje provincijų nebuvo jau du savaitgalius. Taigi šventę švęsti reikės neįprastai. Tačiau šiuose apribojimuose bus keletas išimčių. Gegužės 24 dieną nuo 14 iki 20 valandos į lauką galės išeiti asmenys, vyresni nei 65 metų amžiaus. Šią savaitę trečiadienį ir penktadienį į lauką galės išeiti vaikai ir paaugliai.

Gegužės 19 dieną kasmet švenčiama ne religinė šventė – Jaunimo ir sporto diena, kuri bus šį kartą be eisenų ir sporto varžybų.

Reikia tikėtis po šventinio uždarymo namuose prasidės situacijos ir ribojimų lengvėjimas. Turizmas, pramogos ir jūra dar turės šiek tiek luktelti.


Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.