Šokoladas Turkijoje

Šia tema parašyti mane paskatino Monika. Išėjo iš kalbos, kad Turkijoje net ir geriausiuose viešbučiuose nelabai gausi gero šokolado. Nei patvirtinti, nei paneigti to negalėčiau nebūdamas saldumynų ir šokolado ypatingu mėgėju. Spręsti reiktų palikti kiekvienam, tačiau labiau būčiau linkęs sutikti su nuomone tų, kurie sako, kad gero tikro šokolado čia nelabai yra. Skiriasi turbūt žmonių pomėgiai. Iš asmeninės praktikos galiu pasakyti, kad tuo tikruoju juoduoju šokoladu turkų labai nenudžiuginsite, nes jiems per stiprus skonis. Jei turėtumėte dvi plyteles, tai pasirinktų pienišką šokoladą. O geriausias turkams “šokoladas“ yra jų pačių saldumynai (baklava, kiunefe, lokumas, pišmanijė, chalva).

Taigi, negalintiems gyventi be šokolado reiktų juo pasirūpinti iš anksto ir patiems. Galbūt vienintelė man žinoma alternatyva buvo rasta Stambule (žinoma yra ir kitur, tačiau reiktų gerai paieškoti žymių firmų aprašuose). Kodėl būtent Stambulas? Todėl, kad tai vienas labiausiai kosmopolitiškų miestų šalyje. Čia gausu graikiškų ir kitų šalių restoranų, europietiško kraujo turinčių žmonių. Taip pat čia gausų verslų, susijusių su kitomis šalimis bei užsienio turistų ar gyvenančių užsieniečių. Visai kiti poreikiai ir pomėgiai nei, tarkime, centrinėje ar rytinėje šalies dalyje. Kelias šokolado parduotuves radau nuo seno europietiškumu garsėjusiame (ir kažkada europiečiams gyventi skirtoje miesto dalyje) Peros rajone. Tam tikros dalys vadinamos Taksimu, Beijolu ir kt. Čia esančioje pagrindinėje pėsčiųjų gatvėje İstiklal galite rasti Bolçi parduotuves. Nors tai nėra daugybę metų skaičiuojanti kompanija, tačiau yra jau pakankamai žinoma, vertinama ir siūlanti aukštos kokybės (ir kainos) gaminius. Šios firmos parduotuvių jau yra ir kituose miestuose. Kitas žinomas pavadinimas yra “Godiva“ – belgiškas pasididžiavimas nuo 1926 metų. Keletą parduotuvių galima rasti Stambulo mieste ir… nuo 2007 metų šis belgiškasis šokolado fabrikas priklauso turkiškai kompanijai “Yıldız Holding“.

Atrodytų to tikrojo šokolado nėra daug ar jo nelabai mėgsta, tačiau jis yra vertinamas. Viena geriausių dovanų atvykus į Turkiją yra būtent šokoladas. Tas tikrasis. Viešbučiuose žmonės norėdami nedidelės paslaugėlės, būna, padovanoja darbuotojams plytelę šokolado ir tai dažniausiai suveikia. Žinoma nereiktų manyti, kad šokoladas įpareigos pildyti visus jūsų norus, tačiau pagelbės. Yra keletas niuansų, kurių nereiktų pamiršti dovanojant šokoladą. Visų pirma vengti dovanoti nepažįstamam žmogui su alkoholiu. Taip pat reiktų atkreipti dėmesį į sudėtį ar nėra nieko rašoma apie kiaulės riebalus. Su alkoholiu dar galima praslysti, o su kriuksės riebalais geriau nejuokauti. Buvo kartą atvejis lėktuve, kai stiuardesėms lietuvaičiai padovanojo šokoladą. Jos manęs paklausė ar nėra ten, na žinai, draudžiamų dalykų. Pažiūrėjau sudėtį ir sakau, kad alkoholio nėra. “Alkoholis pff ne bėda“ sako besišypsodamos, “o ten kiaulės ar nėra?“. Taip, kad būna visko, bet atsarga gėdos nedaro.

O jums ar teko ragauti gerą šokoladą Turkijoje?

 


Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.