Situacija Turkijoje dėl viruso plitimo

Jau turbūt ne vienas pastebėjo ir tai jau nebe pirmas kartais kai virusams ir kitoms ligoms sienų nėra. Skiriasi plitimo pobūdis ir sparta. Žinoma yra ir įvairios kovos su plitimu ir jo užkardymo priemonės. Apie šiuo metu siautėjantį virusą yra gausu informacijos, kurios dalis yra tiesa, bet dalis yra svaičiojimai keliant vienų ar kitų paslaugų populiarumą, norint atkreipti ar nukreipti dėmesį. Kadangi nesu medikas, tai žarstytis vaistų pavadinimais neturėčiau. Taip pat kelia pyktį nekontroliuojamos spaudos antraštės, kurios yra neretai klaidinančios. Žinoma jų yra visada, tačiau žmogaus sveikata pakankamai rimtas dalykas. Atrastų vaistų (kurie toli gražu turbūt neatrasti) ir pasaulio pabaigos variantų netrūksta, tačiau elementarūs patarimai nublanksta jūroje paistalų. Iš to turbūt ir seka besaikis produktų pirkimas, ypač tualetinio popieriaus, kuris tapo anekdotu. Iš savo pusės norėčiau pasidalinti ramia informacija ir pastebėjimais. Šiuo metu esu Stambule ir kone kiekviename žingsnyje yra garsinė arba vaizdinė informacija apie asmens higieną bei elgesį (rankų dezinfekciją, kosėjimą ar čiaudėjimą į ranką ir t.t.), gatvėse ir prekybos centruose ar prie viešojo transporto stotelių daug žmonių, kurie dalina skrajutes su šia informacija ir ant rankų gali užpilti odekolono (apskritai odekolono naudojimo tradicija yra įdomi Turkijoje, o kvapas tiesiog dabar tvyro ore), daugely stotelių yra dezinfektantai, kuriais galima pasinaudoti, daugelyje parduotuvių taip pat padėti dezinfekciniai skysčiai, kurias gali naudotis visi.

Daug skrydžių iš šalies ir į šalį yra atšaukti, uždrausti vieši renginiai. Jau nuo šios dienos uždaryti kino teatrai, barai, klubai, muziejai. Gatvės žymiai tuštesnės. Pamažu atsiranda naudojimas grotaženklių, kalbančių apie buvimą namuose kurį laiką. Turėjau skristi į Vokietiją ir laukė darbas kitose šalyse, tačiau skrydis buvo atšauktas ir reikės vykti iš Stambulo atgal namo. Nieko tokio yra palaukti ir galima rasti veiklos namuose. O jei tai padės dar greičiau išguiti blogį ir grįžti prie įprasto gyvenimo, tai valio.

Žemiau rasite keletą nuotraukų ir galbūt naudingų nuorodų bendrai informacijai. Vilkimės, kad šis blogis baigtųsi kuo greičiau ir galėtume grįžti prie gražių ir linksmų temų pokalbiams, žymių vietų lankymo, maisto skanavimo ir pinigų leidimo gražiems, maloniems ir naudingiems dalykams, o ne tik tualetiniam popieriui, kuris nevalgomas.

Informacijos dėl kelionių atšaukimo, keitimo ir kitų su užsakytomis kelionėmis susijusių dalykų teiraukitės ten kur pirkote. Informaciją skelbia ir dauguma kelionių operatorių, yra skambučių linijos. Ne pasaulio pabaiga. Sekite Užsienio reikalų ministerijos rekomendacijas, o svarbiausia palaikykite vieni kitus morališkai, kad tas atsiradęs laikas netaptų vienas kito kaltinimais už nusičiaudėjimą, drąskymusi ar kitais pykčiais. Mažiausiai dabar reikia vampyrų ar raganų medžioklės kas aplink kaltas.

Gydytojo komentaras

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

LR Sveikatos apsaugos ministerija

LR Užsienio reikalų ministerija


1 mintis apie “Situacija Turkijoje dėl viruso plitimo

Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.