Poilsis Turkijoje žiemą. Ko tikėtis

Dažnai populiariose atostogų kryptyse juntamas sezoniškumas. Vienur jis būna ryškesnis, kitus ne toks. Turbūt dažniausias skirtumas yra oro sąlygų, kiekvienas žinome frazę “liūčių sezonas“. Kalbant apie Turkiją sakyti, kad yra liūčių sezonas būtų klaidinga. Iš tiesų žiemos metu lietaus tikimybė yra didesnė nei vasarą, bet Turkija iš esmės didelė šalis, todėl čia žiemos mėnesiais galima pamatyti ir liūtis su vėtromis, ir giedrą dangų, ir storu sniego sluoksniu nuklotus kelius. Tuo ir žavi, kad veiklos pasirinkimas net ir žiemos metu yra pakankamas. Žinoma, greičiausiai neveiks vandens kalneliai, bus mažiau vandens pramogų, tačiau kam ko reikia. Gamtos įvairove galima žavėtis taip pat visus metus. Rudenį rasite rudeniškas spalvas lapuočių miškuose ir Juodosios jūros regione, Krūvas sniego šalies Rytuose ir neretai Centrinėje Anatolijoje, Egėjo jūros pakrantėje švelnesnės žiemos su daugiau lietaus, Viduržemio jūros regiono pakrantėje švelnesnės žiemos, o toliau nuo pakrantės ir sniego kalnuose. Gausu Turkijoje ir slidinėjimo kurortų (įvairaus lygio). Taigi pažintį galite derinti su sportu, pasyvų poilsį su sportu, sveikatingumo kelionę su sportu. Bene aktualiausias yra tiesioginių skrydžių į vieną ar kitą regioną klausimas. Tai aktualiau gyvenantiems Lietuvoje, nes tiesioginių skrydžių, tarkime į Antaliją, žiemos metu yra net iš keleto Europos šalių. Dažnai skrydžių kainos visai nesikandžioja. Su persėdimu galima rasti visada, tačiau kainos bus aukštesnės. Mano nesenas atradimas norint pataupyti kelionei buvo pasirinkimas į Stambulą skristi iš Vilniaus per Varšuvą. Paderinus laikus kelionė neprailgsta, o kai kalbame apie dvigubai žemesnę kainą nei buvo kiti variantai, tai dar puikiau.

Ką veikti žiemą Turkijoje?

Stambulo pažinimui gali koją pakišti turbūt vienintelis dalykas, tai oras. Miestą tyrinėti pliaupiant lietui galbūt nėra pats maloniausias dalykas, bet iš anksto pasiruošus šiltesnius, neperpučiamus ir neperšlampamus rūbus misija tampa įmanoma. Daugiau laiko galėsite skirti muziejams, virtuvės išbandymams, naktiniams klubams. Nebūna tas oras pastoviai prastas, tai išvysti žiemišką Stambulą taip pat įdomu. Gal net bus sniego. Kalbant apie sniegą ir norą slidinėti, galima iš Stambulo nulėkti iki Bursos. Čia esama vieno geriausių Turkijos slidinėjimo kurortų ant Uludağ kalno. Galėtumėte tuo pačiu apsižvalgyti ir Bursos mieste.

Kapadokija puiki apskritus metus. Su sniegu, be sniego, esant karščiams ar šalčiui, pavasarį pražydus medžiams. Kadangi skrydis įmanomas į Kayseri miestą, tai šalia jo yra Erciyes kalnas – vienas aukščiausių šalyje ir kurio papėdėje rasite slidinėjimo kurortą su keletu viešbučių. Puikiai suderinsite pažinimą su sportu. Vieni malonumai. Tik reiktų turėti omeny, kad dėl žiemos išdaigų būna kartais uždaromi keliai. Pasiruoškite nuotykiams ir kelionė bus puiki. Karšto oro balionai kyla ir žiemos metu jei yra tinkamas vėjas, o pasirinkę nakvoti olose esančiuose viešbučiuose tai apskritai galima pasijusti kaip pasakoje. Įsivaizduokite kaip išeinate pusryčių ir kambario oloje, per naktį pasnigę ir netoliese esantys Kapadokijos horizontai užkloti lengvu sniego sluoksniu ir prie visi to dar matote ore įvairiaspalvius balionus.

Galite pasirinkti kelionę Rytų Ekspresu iš Ankaros į Kars miestą. Kelionė traukiniu trunka parą laiko. Galite rinktis kelionę kupė arba sėdimose vietose. Šios kelionės metu pravažiuotumėte kone pusę Turkijos. Kelionės šiuo traukiniu labai populiarios ir gauti traukinio bilietus gana sudėtinga, tačiau instagramas mirga nuo nuotraukų. Tarp kitko daugiausia šią kelionę renkasi turkai. Paieškokite instagrame nuotraukų naudodami frazę “Doğu Ekspresi“.

Prisirišę prie pajūrio neliks nuskriausti. Jei atvykote žiemos atostogų į Antaliją, tai visų pirma galite rinktis įvairius viešbučius: didesnius su teritorijomis ir pramogomis, nedidelius miesto. Žinoma, didesniuose viešbučiuose žiemos metu paslaugų pasirinkimas būna mažesnis nei vasarą, bet ir jų kainos žemesnės. Oras pajūry gali būti loterija, o su loterija sekasi arba ne visada. Vieną dieną galima jūroje maudytis, o kitą įsikirsti į stulpą, kad vėjas nenuneštų. Jei pasirinksite didesnį viešbutį su daugiau paslaugų, tai ir tuo prastesniu oru galėsite dreifuoti nuo spa iki vidinių baseinų, restoranų ar barų. Pasirinkę mažesnius miesto viešbučius pramogų galėsite žvalgytis po visas keturias puses. Tik pora valandų kelio ir jūs galite atsidurti prie Ispartos miesto ant Davrazo kalno. Čia yra vienas slidinėjimo centrų. Visą dieną prisivartalioję ant sniego, vakare jau galėsite mėgautis viešbučio Spa Antalijoje ar kitą dieną maudytis jūroje. Žiemą galima nuvykti ir iki Pamukalės. Tuo metu bus žymiai mažiau žmonių, mineralinis vanduo pakankamai šiltas. Taigi Hierapolio miestą galėsite ištyrinėti skersai ir išilgai. Be to aplink Denizli miestą galima rasti begalę istorinio paveldo vietų. Viešbučiai čia taip pat neretai turi terminio vandens baseinus. Kam lėkti vienai dienai jei galima atvykti ilgesniam. Jau kurį laiką Pamukalėje galima rinktis ir naują pramogą – skrydį karšto oro balionu, kuris bus žymiai pigesnis nei Kapadokijoje. Pagalvokite apie tai. Šiemet, vasaros sezono metu, šia kryptimi tikiuosi pasiūlyti naujų turų ir Denizli apylinkes galėtume ištyrinėti drauge.

Nuomotu automobiliu Antalijos regione galima pasiekti nemažai lankytinų vietų. Jei tik oras geras ir gavote automobilį už normalią kainą, tai pakeliaukite ir patys. Keliasdešimties kilometrų spindulių rasite įdomių vietų. Faselio antikinis miestas už Kemero, Siedros antikinis miestas už Alanijos. İotape antikinio miesto griuvėsiai už Alanijos. Savaitgalio vakarais Antalijos senamiestyje rasite barų, kuriuose groja gyva muzika. Vienur geriau keliauti pavieniui, o kitur geriau ir smagiau su grupe.

Turiu draugų, kurie organizuoja puikius dienos ar dviejų žygius po kalnus ar istorines vietas.

Artėjant kitai žiemai pasiūlysiu įvairių poilsio variantų Turkijoje. Taip pat sudarau grupių kelionių maršrutus Turkijoje ir žiemai.


Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.