Naujos ekskursijos Turkijoje, Antalijos regione. Jau greitai

Turkija yra plačių galimybių šalis su istorijos, gamtos ir įvairių kultūrų lobynais. Antalijos regionas ypač žinomas atostogaujančių šalies svečių apskritus metus. Žmonės nori išnaudoti kiekvieną kelionės akimirką savaip. Vieni nori jas leisti jūros žvaigždės pozoje, kiti nori pasižmonėti ir pasiblaškyti kažkur netoliese kurorte ar artimiausiame prekybos centre (ne paslaptis, kad Turkija beveik pirkinių rojus), yra norinčių pamatyti ir visko daug. Sunkoka būna suderinti įvairiausius pažinimo norus, kai atstumai šalyje yra nemaži, todėl kitam sezonui siūlysiu kelias asmenines programas, kurias įgyvendinsime drauge su įmone “Traveyo“. Tai yra šiek tiek ir dar nepopuliarių vietų parodymas, ir noras jau žinomas vietas pristatyti kiek kitaip – mano stiliumi. Kartais tempas gali būti ir nemažas, nes pamatyti, išgirsti ir pajusti reikia nemažai, o įspūdžiai susiklosto jau grįžus po kelionės ir pailsėjus. Šios ekskursijos vyks lietuvių kalba. Tai nebus pigiausios ir ekonominės kelionės. Jos bus skirtos turinį vertinantiems smalsuoliams.

DVIEJŲ DIENŲ KAPADOKIJA. Ėjimas ir pėstute, ir žvalgymasis pro autobuso langą. Bus ir kėlimosi paryčiais. Bus ir meilės, ir vaizdų, ir spalvų. Pažinimas nusidrieks tiek kalnuose, tiek požemiuose. Malonūs pirkiniai ir skanios lauktuvės yra dalis tikro pažinimo. Turėtumėte rasti laiko ir pasimėgauti turkiška kava, kai šalimais įspūdingas vaizdas, o tuo metu gal kas “gaudys vaizdus“ karstydamasis uolomis. Čia ir medžiai, nukarstyti nazar bondžiukais, ir vynuogynai, ir tufo masyvai, ir tarsi vaiduokliški namai. Gamtos pasidarbuota iš peties, o žmogaus prisitaikyta ne ką mažiau.

DVIEJŲ DIENŲ PAMUKALĖ su apylinkėmis. Juk šioje vietoje yra ne tik baltosios terasos ir antikinis Hierapolio miestas, šv. Pilypo kapas ir vienas didžiausių nekropolių. Norint pamatyti daugiau nei mineralinio vandens baseinas, reikia laiko. Labai neskubant galima ir iki teatro pakilti, ir terasose pabraidyti, ir vėliau Hierapolio miestu keliauti tolyn. Tolumoje esančių kalnų vaizdas nepalieka visą kelią iki pat nekropolio. Skirtingu metų laiku gali žydėti aguonos, rožių krūmai. Pirmieji sarkofagai matosi jau ant baltųjų terasų, o vėliau net keleto tipų kapavietės virsta tarsi atskiru miestu, kuris ir buvo pavadintas nekropoliu. Vakare galima ne tik pamatyti dervišų pasirodymą, bet ir įsilieti į vietos gyventojų gretas nedideliame miestelyje. Tai visai netoli viešbučio, kuriame yra uždaras mineralinio vandens baseinas. Pramogos pramogos ir pažinimas nuo ryto iki vakaro. Medvilnė, prieskoniai, arbata vietos kavinukėje. Ir tai tik viena diena iš dviejų. Kitą dieną laukia daugiau istorijos, kultūros ir vietinių tradicijų pažinimo. Patikėkite, yra ką pamatyti ne tik Pamukalėje. Maitinimas kelionės metu rekomenduojamuose vietiniuose restoranėliuose. Taigi ir virtuvės, kad ir nedidelis pažinimas.

TERMESOS. Naujas požiūris į kelionę istorijos link. Tai netolimas, bet sunkokai pasiekiamas antikinis miestas įvairiomis prasmėmis. Regis netoli Antalijos miesto, bet būna sunku prisiruošti. Gal dėl to, kad tai nėra sukultūrinta ir masėms pritaikyta vieta. Nuvykus vaizdai yra verti kiekvieno žengto žingsnio kalnuose. Reikės ir per akmenis palaipioti, ir gerai žiūrėti po kojomis, ir vandens su savimi turėti, ir kopti į kalną. Čia nerasite kavinių, parduotuvių, bet tokius pat aktyvius keliautojus. Po Termesos miesto lankymo bus antra kelionės dalis, nukelsianti į naujesnius laikus, tačiau kaupinus istorijos, gražių vaizdų ir įspūdžių.

ANTALIJOS MIESTO TURAS. Taip ta pati Antalija, tačiau ją galima pamatyti, pajusti ir išgirsti skirtingai. priklausomai nuo to, su kuo leidžiatės į šią kelionę.


Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.