Pakelės sustojimai Turkijoje – dinlenme tesisleri

Dinlenme tesisleri – poilsio ir atokvėpio paslaugų teikimo vietos Turkijoje. Jei kalbant visiems suprantamai, tai būtų pakelės užeigos, parduotuvės. Turkijoje labai populiarios tokios atokvėpio vietos. Šalis yra didelė, atstumai yra nemaži ir ne visi skraido lėktuvais iš vieno miesto į kitą. Labai dažnai yra pasirenkamas transportas – tarpmiestiniai autobusai. Jie ne tik patogūs, bet ir bagažo būna “pritrombuojama“ iki begalybės. Kartais bagažo skyriuje važiuoja net gyvas svoris. Kas tam tikrą laiką tarpmiestiniai autobusai stoja ne tik miestų stotyse, bet ir specialiai pastatytuose atokvėpiui skirtų paslaugų vietose. Čia pailsi ir vairuotojai, ir autobusų keleiviai. Dažniausiai šiose vietose būna restoranėliai ar valgyklos, nemažos parduotuvės. Iš tiesų šiuose restoranėliuose gal ir ne visada maistas ar pati aplinka būna labai jau ypatingai gražiai pateikta, tačiau maisto kokybė dažnu atveju būna gera ar labai gera. Maistas čia dažniausiai būna šviežias nes klientų kaitą yra didelė – stoja ne tik daugelio autobusų kompanijų autobusai, bet ir pavieniai keliautojai. Čia vykstant į svečius galima nutverti ir įvairių lauktuvių ar šiaip reikalingų smulkmenų. Reiktų tik atkreipti dėmesį, kad tualetai šiose vietose dažniausiai būna mokami ir kainuoja 1.5 turkiškos liros. Kas labai dažnai stebina mus, tai šiose vietose plaunami autobusai. Dažniausiai išlipus iš autobuso pripuola vaikinai su vandens žarnokais ir šepečiais. Autobuso arba priekinis stiklas, arba visas autobusas iš išorės yra nuplaunamas. Juk švariu važiuoti smagiau.

Pažintinės kelionės Turkijoje “Rytų ekspresas“ metu stojame keletą kartų ir tokiuose pakelės sustojimuose. Čia galima ne tik pailsėti nuo sėdimos pozicijos, bet ir pietų metu užkąsti ar pavalgyti. Neretai atsiskaityti galima ne tik grynais pinigais, bet ir banko kortelėmis. Junkitės prie mūsų pažintinių turų ir keliausime drauge pažinti šalį.

Dėl pažintinės kelionės programos, kelionių datų, kainų ir mokesčių galite teirautis visose kelionių agentūrose, dirbančiose su organizatoriumi “Itaka“, arba paspaudę šią nuorodą


2 mintys apie “Pakelės sustojimai Turkijoje – dinlenme tesisleri

Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.